کد خبر :   81605  | تاریخ خبر : 1396/11/24  | ساعت : 15:55
خبر/

قهرمانی آذربایجان شرقی در مسابقات کشوری با درخشش کمانداران مراغه ای


نصر: رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: با درخشش کمانداران این شهرستان در مسابقات کشوری کمان سنتی به میزبانی سیستان و بلوچستان تیم آذربایجان شرقی به عنوان قهرمانی دست یافت.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مهدی نوایی اظهار کرد: این دوره از رقابت ها با حضور 70 کماندار از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، چهارمحال بختیاری، سیستان و بلوچستان، البرز، لرستان، کردستان، خوزستان و گلستان برگزار و تیم مراغه به نمایندگی از استان با کسب 2 مدال طلا و یک نقره در جایگاه اول این رقابت ها قرار گرفت.

وی افزود: در این رقابت ها تیم های استان فارس با کسب 2 طلا و استان لرستان با یک طلا و یک نقره و یک برنز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

نوایی گفت: در این مسابقات، دانیال صدرکریمی با هشت سال سن به عنوان خردسال ترین ورزشکار آذربایجان شرقی توانست در رده سنی نونهالان به مدال طلای دست یابد.

وی افزود: این ورزشکار نونهال مراغه ای در چند ماه گذشته موفق به کسب سه مدال طلای قهرمانی کشور برای استان شده است.

نوایی ادامه داد: همچنین در بخش بانوان هانیه بهشتی در رده سنی جوانان با کسب بیشترین امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت و لیدا حسن پور آزاد نیز در بخش بزرگسالان به مقام پنجم این رقابت ها رسید.

وی به حضور موفق رئیس هیات تیر و کمان مراغه به عنوان ورزشکار در این رقابت ها نیز اشاره کرد و گفت: روح الله صدرکریمی رئیس هیات تیر و کمان شهرستان و ملی پوش مراغه ای کشورمان نیز در بخش بزرگسالان موفق به کسب مدال نقره و عنوان دومی این رقابت ها شد.

وی همچنین به برگزاری کارگاه های آموزشی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: اولین دوره کارگاه آموزشی کمان سنتی و کمانگیری روی اسب در مراغه به همت هیات تیراندازی با کمان این شهرستان برگزار خواهد شد که علاقه مندان می توانند با حضور در هیات تیر و کمان اقدام به ثبت نام کنند.

مسابقات قهرمانی تیراندازی باکمان سنتی کشور تحت عنوان 'جام فجر' به میزبانی زاهدان در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

پنج هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب 42 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.

شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام /