کد خبر :   80029  | تاریخ خبر : 1396/10/23  | ساعت : 13:00
نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز:

کمبود بیمارستان در آذربایجان شرقی مشهود است


نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور و استان، گفت: در حال حاضر کمبود بیمارستان در آذربایجان شرقی مشهود است و باید مسئولان در این زمینه اقدامات لازم را شروع کنند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز شنبه در جمع اعضای مجمع خیرین کشور و استان، با اشاره به اینکه طی ماه های اخیر بازدیدهای سرزده از مراکز درمانی و بیمارستان های تبریز داشته ام، اظهار کرد: در حال حاضر مردم با کمبود بیمارستان مواجه هستند که با جهت دهی نیت های خیرین در قالب فعالیت مردمی خیرین سلامت، می توان خدمات بهداشتی و درمانی را در سطح جامعه بهبود بخشید.

وی اضافه کرد: خیرین سلامت با افزایش ظرفیت های بهداشتی و درمانی جامعه، نیت های خیر و نوع دوستانه مردمی را در راستای ارتقای خدمات پزشکی جهت می دهند که این حرکت قابل ستایش است.

آل هاشم افزود: به همت خیران سلامت بخش های مختلف از مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی از نظر ساختمانی و تجهیزات پزشکی پیشرفت های خوبی داشته که این امر در بهبود خدمات پزشکی گام بسیار موثر و مفیدی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت یکی از فعال‌ترین تشکل‌های مردمی در کشور و آذربایجان شرقی است، گفت: این مجمع منشاء خدمات زیادی است که با صرف هزینه های کلان سلامت عمومی را ارتقا می دهند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اولویت مساله‌ سلامت، بهداشت و درمان بر بسیاری از مسائل دیگر کشور، یادآور شد: مسئولان و دلسوزان باید به نحوی برنامه ‌ریزی کرده و مسائل را در عرصه‌ اجرایی دنبال کنند که خیال مردم از مساله‌ درمان آسوده شود.

آل هاشم، بزرگ‌ ترین مشوق برای خیرین را به ثمر نشستن آثار عینی کارهای خیر عنوان و اظهار کرد: این فعالیت‌های خیرخواهانه، رضای خداوند متعال را نیز به دنبال خواهد داشت.

دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز در این دیدار گزارشی از ساختار، فعالیت‌ها، خدمات، برنامه‌ها و نیازهای این مجمع ارایه کرد.

حسینعلی شهریاری گفت: اساس تشکیل و مبنای رویکرد مجمع خیرین سلامت کشور در طول فعالیت آن بر اساس توصیه‌ رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌ سلامت بوده است.

وی افزود: مجمع خیرین سلامت کشور به منظور فراهم ‌آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت کشور و برنامه ‌ریزی برای بهره ‌گیری درست از کمک‌ ها و مشارکت‌ های مردمی و هدایت آنها به سوی اولویت‌های ملی در حوزه‌ی سلامت تشکیل شده است.

انتهای پیام /