کد خبر :   80021  | تاریخ خبر : 1396/10/23  | ساعت : 10:39
مدیر سازمان تعاون روستایی استان خبرداد:

خرید سه هزار 740 تن وش پنبه در سال جاری درآذربایجان شرقی


نصر: مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی گفت: نزدیک به 3740 تن وش پنبه در سال جاری در این استان به صورت تضمینی خریداری شده است.

به گزارش نصر، حسین غفاری مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی از افزایش 40 درصدی خرید تضمینی وش پنبه در آذربایجان شرقی در راستای حمایت از کشاورزان پنبه کار در سال جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 3740 تن وش پنبه در سال جاری در این استان به صورت تضمینی خریداری شده است افزود: وجه بهای این میزان محصول خریداری شده حدود 124 میلیارد ریال است که از این میزان مبلغ 80 میلیارد ریال آن پرداخت و مابقی در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شهرستان خداآفرین قطب تولید پنبه این استان است، تصریح کرد: کیفیت وش پنبه خریداری شده بسیار بالا بوده و ضریب استحصالات آن حتی بالاتر از مناطق خشک کشور است که می توان از آن به‌عنوان نکته‌ای کم نظیر خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 2700 تن وش پنبه خریداری شده بود که امسال شاهد افزایش این میزان هستیم خاطرنشان کرد: افزایش راندمان و کیفیت محصول امسال به سبب بذر اصلاح شده ای است که این سازمان قبل از کشت تهیه کرده و در اختیار کشاورزان قرار داده است.

انتهای پیام/