کد خبر :   76139  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 15:30
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

۶۰۵ واحد مشاور املاک و خودرو در آذربایجان شرقی پلمپ شد


نصر: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از پلمپ تعداد 605 واحد مشاور املاک و خودرو و معرفی آنها به مراجع قضائی در این استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

 

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، رضا مسعودی فر روز پنجشنبه در گفت وگویی با بیان اینکه بازرسی و نظارت از واحدهای فوق در قالب طرح ساماندهی مشاورین املاک و خودرو انجام می گیرد، افزود: این بازرسی ها از سوی اتحادیه های املاک و خودرو در جهت اجرای ماده ۲۷ قانون امور صنفی و تعطیلی بنگاه های فاقد پروانه صورت گرفته است.

به گفته وی، تاکنون از دو هزار و ۷۰۰ واحد صنفی مشاورین املاک و خودرو در آذربایجان شرقی بازرسی به عمل آمده است.

مسعودی فر، راه اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت معاملات املاک و وسایل نقلیه موتوری و ثبت همزمان در سامانه و صدور کد رهگیری در اتحادیه مشاورین املاک را از دیگر اقدامات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی بیان کرد.

وی ادامه داد: در راستای ساماندهی معاملات املاک و خودرو و نیز جلوگیری از تخلفات صنفی، اسناد جعلی و برای ایجاد انسجام و قاطعیت در رسیدگی محاکم به پرونده های مطروحه شعبه ویژه در محاکم و دادسراهای استان ایجاد و راه اندازی شده است.

مسعودی فر، برگزاری دوره های آموزشی برای مشاورین املاک و خودرو از سال ۱۳۹۴ را از دیگر برنامه های اولویت دار دادگستری آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: برای یکهزار و ۷۲۴ نفر از مشاورین املاک دوره آموزشی برگزار شده و برای تعداد ۵۰۰ نفر نیز پروانه تخصصی صادر شده است.

وی اضافه کرد: برای ۳۸۸ نفر از مشاورین خودرو نیز دوره های آموزشی برگزار و برای ۱۰۰نفر گواهی نامه آموزشی صادر شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی یادآور شد: برای مشاورین معاملاتی خودرو استفاده از کارشناسان رسمی برای بررسی اصالت خودروهای مورد معامله و عقد قراردادهای تنظیمی الزامی شده است.

انتهای پیام/