کد خبر :   73601  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 10:40
امام جمعه تبریز:

رونق صنایع کوچک چرخ توسعه اقتصادی را به حرکت در می آورد


نصر: امام جمعه تبریز گفت: توسعه و رونق صنایع کوچک چرخ توسعه اقتصادی کشور را به حرکت در می آورد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به مناسبت 21 مرداد روز صنایع کوچک در شهرک صنعتی سلیمی این شهرستان با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در بهبود اقتصاد کشور، افزود: صنایع کوچک پیش قراولان تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار کرد: توسعه صنایع کوچک و متوسط رمز توسعه اقتصادی کشور است و صنایع کوچک نقش اساسی در برنامه های توسعه صنعتی و اقتصادی کشور ایفا می کند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه در زمان کنونی دشمن جنگ اقتصادی را به کشور تحمیل می کند، یادآوری کرد: باید تا فرصت است خود را برای مبارزه با دشمن از طریق فعالیت اقتصادی آماده کرد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی داشتن فکر اقتصادی، ادامه داد: با تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش اشتغال زایی می توان بیکاری جامعه را رفع کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: با برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی و تمرکز بر فرمایش های رهبر معظم انقلاب بدنبال مرتفع سازی مشکلات صنایع کوچک هستیم تا به دنبال آن اشتغال و تولید در استان و کشور رونق یابد.

حسین نجاتی افزود: بیش از 94 درصد واحدهای صنعتی استان را صنایع کوچک تشکیل می دهد و این واحدها دارای ظرفیت های ویژه اقتصادی بوده زیرا برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بستری مناسب فراهم کرده و در اشتغال زایی استان نقش بسزایی ایفا می کند.

وی در خصوص متقاضیان بهره مندی از تسهیلات بانکی اظهار کرد: سال گذشته تعداد متقاضیان ثبت شده در سایت بهین یاب خوب بود و در سال جاری نیز بسیاری از تولیدکنندگان از این سایت استقبال خوبی کرده اند.

نجاتی، ادامه داد: تاکنون 80 تا 90 پرونده واحدهای تولیدی به کارگروه استان ارسال شده تا مورد تصویب نهایی قرار گیرد و بعد از ارائه به بانک ها تسهیلات دریافت کنند.

پیش از این جلسه جمعی از مسئولان استان از شرکت های شیرین عسل، ارک اکسید، سینا حمد آریا، مهر اصل و سیما سنگ بازدید کردند.

انتهای پیام/