کد خبر :   73596  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 09:33
مدیر تئاتر مرکز هنرهای نمایشی کشور:

افتتاح شعبه خانه تئاتر در اهر ضروری است


نصر: مدیر تئاتر مرکز هنرهای نمایشی کشور افتتاح شعبه خانه تئاتر در اهر را ضروری دانست و گفت: امید است شهرداری این شهر طبق قول‌هایی که داده‌ زمینی برای احداث خانه تئاتر اهر در اختیار انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان قرار دهد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، عباس شاه محمدزاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران نه ‌تنها در منطقه و استان آذربایجان شرقی بلکه در کشور بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی و هنری قلمداد می‌شود.

وی اظهار کرد: طبق صحبت‌هایی که با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی شده در اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران، دبیر اجرایی دوازدهمین دوره این جشنواره که در سال 97 برگزار خواهد شد، معرفی می شود.

کارشناس تئاتر مرکز هنرهای نمایشی کشور با اشاره به اینکه فراخوان دوره دوازدهم جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در نهایت یک ماه بعد از پایان دوره یازدهم منتشر می‌شود، یادآوری کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و برنامه‌ریزی‌ها جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در دوره دوازدهم با تغییرات اساسی همراه خواهد شد.

شاه محمدزاده ادامه داد: امید است مسئولان محلی و استانی بیش از پیش این جشنواره را حمایت کنند ولی حمایت مسئولان از جشنواره یازدهم تئاتر کوتاه اهر ارسباران کمتر شده است.
وی حمایت از جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران را وظیفه اصلی شورای اسلامی شهر و شهرداری اهر عنوان کرد و گفت: این حمایت‌ها بایید بیشتر شود در حالی که این جشنواره متعلق به هنرمندان نیست بلکه متولی اصلی شورا و شهرداری است.

شاه محمدزاده افزود: سیروس همتی، داریوش نصیری و سامان خلیلیان داوران بخش خیابانی و کریم اکبری مبارکه، بقال لاله به‌عنوان داوران بخش صحنه‌ای یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسباران انتخاب ‌شده‌اند.

انتهای پیام/