کد خبر :   73564  | تاریخ خبر : 1396/05/21  | ساعت : 18:15
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی خبر داد:

موفقیت 44درصدی درمان ناباروری مراکز درمانی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی


نصر: رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت:  مرکز درمانی ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با پذیرش سالانه 10 هزار نفر و با روزترین روشهای درمانی و تجهیزات پیشرفته اقدام به رفع موانع باروری می کند، بطوریکه 44 درصد از درمان های ناباروری این مرکز با موفقیت انجام می پذیرد.

به گزارش نصر، "جعفر محسنی"  صبح امروز در نشستی خبری به مناسبت سی و هفتمین سالگرد تاسیس سازمان جهاد دانشگاهی و همچنین هفته گرامیداشت خبرنگاران  ضمن تبریک روز خبرنگار و پاسداشت تلاش های آنان، افزود: جهاد دانشگاهی نهاد عمومی غیر دولتی است که در ۱۳۵۹ به فرمان امام ره تاسیس شد، خوشبختانه در طول این سال ها فعالیت این سازمان به گونه ای بوده است که  حمایت بسیاری از مقامات ارشد نظام راجلب کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی آذرایجان شرقی گفت: این نهاد نیازمند بودجه و اعتبارات کافی برای فعالیت های خود است تا جایگاه خود را در کشور و در میان 8 سازمان و 33 واحد استانی ارتقا دهد.

وی ادامه داد: این نهاد انقلابی بر سه حوزه اصلی پژوهشی، آموزشی و فرهنگی متمرکز است که مفتخریم اعلام کنیم که سال گذشته حوزه دیگری با عنوان تجاری سازی، اشتغال و فناوری به اولویت های این سازمان پیوسته است تا بتواند ایده های فارغ التحصیلان خود را تجاری سازی کند.

محسنی با بیان اینکه حوزه پژوهشی این سازمان بر سه محور استوار است،به معرفی این حوزه ها پرداخت و گفت: حوزه پژوهشی این سازمان  بر محور درمان و پزشکی، فنی مهندسی با تمرکز بر انرژی های تجدید پذیز و علوم انسانی با پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی، استوار است.

وی با اعلام اینکه 22 درصد زوج های جوانی که ازدواج می کنند با مشکل ناباروری مواجه می شوند، افزود: یکی از مهم ترین اولویت های کاری جهاد دانشگاهی استان، فعالیت در زمینه درمان ناباروری است و مرتفع سازی این نیاز حیاتی جامعه است، چرا که یک چهارم جامعه نیازمند این درمان است.

محسنی خاطرنشان کرد : عوامل مختلف ژنتیکی و سبک زندگی ناسالم در این خصوص نقش دارد که  تلاش می کنیم با کمترین هزینه برای تمامی اقشار در فرزند آوری کمک کنیم.

وی افزود :در بخش درمان و علوم پزشکی علاوه بر مرکز تحقیقات ژنتیک و درمان ناباروری ، مرکز طب پیشگیری و سلامت نیز در حال راه اندازی است که در این مرکز روشهای کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماریهایی همچون چاقی ، دیابت و فشار خون ارائه می شود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی ادامه داد : برای  تولید و تامین انرژی های نو محققان ما موفق به طراحی و ساخت نیروگاه های پرتابل 100 ، 5 و 2 کیلو وات شده اند که در روستاهای صعب العبور و مواقع بحرانی قابل استفاده اند. با این قابلیت می توان با استفاده از انرژی های طبیعی برای مردم عشایر این امکان را فراهم ساخت از تولید برق  ناشی از این انرژی ها در استفاد از گوشی همراه و همینطور تلویزیون استفاده کنند.

محسنی در پایان سخنان خود، اعلام کرد: پژوهشکده برنامه ریزی و توسعه جهاد دانشگاهی استان در حال دریافت مجوز از سازمان مرکزی است تا نخستین پژوهشکده علوم انسانی در شمال غرب کشور محسوب شود.

 انتهای پیام/