کد خبر :   69867  | تاریخ خبر : 1396/02/29  | ساعت : 20:34
یک ملت، یک سرنوشت(49)/

نمایش حماسه حضور ایرانیان با انگشتانی جوهری


نصر: حضور پر شور اقشار مختلف مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در سراسر ایران و همچنین  در آذربایجان شرقی شور دیگری در کشور به پا کرد.

به گزارش نصر، سهل‌ترين و كم هزينه‌ ترين نوع مشاركت سياسی " انتخابات " است و يكی از معيارهای مناسب برای كشف ميزان مشاركت سياسی مردم، ولو به شكل كم؛ که تا حدودی انگيزه‌ها و عوامل تشديد كننده مشاركت، همچنين موانع مشاركت مردم را در عرصه فعاليت های سياسی نشان می‌دهد.

 دسته‌ای رأی دادن را حق افراد می‌دانند و دسته ديگر آن را يك عمل اجتماعی و يك تكليف برای افراد اجتماع می‌دانند و نظريه‌ای كه با اصل آزادی انسان ها در تعيين سرنوشت خود و نيز مسئوليت اجتماعی سازگاری بيشتری دارد، نظريه‌ای است كه رأی دادن را هم حق و هم تكليف افراد جامعه می‌داند.

در این میان حضور پر رنگ مردم اعم از جوانان و نوجوانان و تمامی اقشار جامعه جلوه ای خاص به فضای حوزه های اخذ رای می دهد.

مسئول شعبه 87 تبریز واقع در مدرسه خیابانی با اشاره به حضور پر شور مردم از آغازین ساعات شروع رأی گیری تاکنون، افزود: از ساعت هشت صبح تا حالا مردم به صورت پرشور در انتخابات بخصوص در این ستاد حضور داشته اند و همان گونه که صف ها را مشاهده می کنید تا کوچه ادامه دارد و مردم علاقه مند تجدید با اشتیاق در این انتخابات تا کنون شرکت کرده اند.

دشتان در خصوص کسانی که قصد شرکت کردن در انتخابات را ندارند، تأکید کرد: همه طبق گفته مسئولین و بخصوص مقام معظم رهبری باید پای صندوق های رأی شرکت کرده تا وظیفه شرعی و انسانی خود را انجام دهند و طبیعتا یک بیگانه برای ما نمی تواند رئیس جمهور انتخاب کند و بنابراین همه دست به دست هم بدهند تا بتوانیم یک حماسه پر شور بیافرینیم.

وی در پایان در خصوص حضور جوانان بخصوص رأی اولی ها اعلام کرد: می توانم بگویم حضور جوانان امسال بسیار پر شور بود، همان گونه که در صف نیز مشاهده می نمایید، حضور جوانان بخصوص کسانی که رأی اولی هستند امسال بسیار گسترده بوده است.

وی در پایان اعلام کرد: می توانم بگویم حضور جوانان امسال بسیار پرشور بود، همان گونه که در صف نیز مشاهده می نمایید، حضور جوانان بخصوص کسانی که رأی اولی هستند امسال بسیار گسترده بوده است.

بازرس وزارت کشور صندوق شعبه 126 مسجد امام حسین ایده لی، در خصوص افتخار آفرینی مردم گفت: از صبح تا حالا انتخاباتی پر شور و پر شعف با حضور مردم بر گزار شده است و این انتخابات به تثبیت و ثبات نظام برمی گردد واقعا این جمعیت در درون انسان افتخار می آفریند و تجدید بیعتی می باشد.

محمد تقی باغبان به لبیک مردم؛ به فرمان رهبری اشاره و اظهار داشت: برای ما که شور و شعف به ما می دهد و از این نظر حائز اهمیت است که خدایی ناکرده از خط ولایت ما مردم ایران بیرون نیفتیم و خوشبختانه با این مشارکت پر شور؛ مردم نشان دادند هنوز به خط ولایت پایبند هستند.

وی در ادامه افزود: حتی امسال کسانی که تاکنون در هیچ انتخاباتی شرکت نکرده بودند در این انتخابات حضور داشتند و به دعوت رهبری لبیک گفتند و جایی بسی افتخار است که مردم را می بینیم که با سختی می آید و فقط به عشق رأی دادن در پای صندوق رأی حاظر می شود، الحق مردمسنگ تمام گذاشته اند و خوشحال خواهیم شد که مطالبات مردم استجابت شود.
باغدار در خصوص مشارکت نکردن بعضی عده معدود عنوان کرد: در کل اگر کسی نیاید یک عده رأی خواهند داد و کسی به سر کار می آید که خواهانی ندارد و دیگر جای گلایه ای نمی ماند و تا ساعت سه و پانزده دقیقه ظهر که من نگاه می کردم، 480 تعرفه رفته است.

"مرجان و حسن شکر گزار" دوقلو هایی هم سان، 18 ساله و دو رأی اولیی که در روز تولد خود پای صندوق رأی رفته اند در خصوص حضور خود چنین گفتند: افتخار داریم که توانستیم امروز در رأی گیری شرکت کرده و در سرنوشت کشور مشارکت داشته باشیم و ما آمده ایم تا خط شهدا را ادامه دهیم و بتوانیم فردی اصلح را انتخاب کنیم کسی که بتواند سرنوشت خوبی برای کشور رقم بزنیم.

آنها در ادامه عنوان کردند: ما کسی را انتخاب خواهیم کرد که بتواند از غرور ملی ما دفاع کرده و عزت شهدا را حفظ کند و از مصادف شدن این روز سرنوشت ساز با روز تولد ما خیلی شور و هیجان داریم و این را به زبان بین المللی (انگلیسی ) اعلام کردند.

فائزه باغبان رضایی ( همسر شهید) در خصوص شرکت در انتخابات و انجام وظیفه شرعی اظهار داشت: ما با شرکت در انتخابات باید بتوانیم از حق و حقوق خود دفاع کنیم و علت حضور ما  در این انتخابات حفظ حقوق شهدا و حق جانبازان بخصوص که بنده نیز همسر یک جانباز هستم.

وی ادامه داد: مردم باید بیایند و این وظیفه ما است که در این امر خطیر شرکت کنیم و خواسته من از این انتخابات توسعه کشور و پیشرفت مملکت من می باشد و هیچ موقع بیگانه نتواند در سرنوشت کشور دخالت کند و خود ما برای خود تصمیم بگیریم و در سر نوشت کشور خود شریک باشیم.

مرضیه صدقی ( قهرمان ملی پرتاب وزنه پارا المپیک ) در خصوص تکلیف خود چنین گفت: برای خود تکلیف دیدم برای انداختن رأی به پای صندوق رأی بیایم و با توجه به بیماری که داشتم اما از امر رهبری اطاعت کردم و به دعوت ایشان لبیک گفتم.

وی در ادامه  افزود: به نظر من حضور هر شهروند و هر ایرانی در پای صندوق رأی الزامی است تا مشت محکمی باشد بر دهان بیگانگان باشد.

شکوراکبرنژاد از فعالانی سیاسی اصلاح طلب در خصوص شرکت مردم در این انتخابات عنوان کرد: حضور مردم بسیار عالی بود، همان گونه که انتظار داشتیم، مردمی که عاقل هستند و می دانند کشورشان در عقلانیت و برنامه ریزی، و با مهربانی و رعایت اخلاق می توانند صفا دهند و جلو بروند.

وی در خصوص پیام این انتخابات تأکید کرد: پیام صلح و انسانیت را برای دنیا می فرستیم و حتما کسانی را انتخاب می کنیم که انشاالله منافع ملی خود را در دنیا حفظ می کنیم و پشتیبان حقوق خود خواهیم بود و اولویت را منافع و مصالح ملی خود قرار می دهیم.

اکبر نژاد در خصوص کسانی که در این انتخابات شرکت نکرده اند گفت: قبول دارم که مردم به مسائل اقتصادی، تورم و غیره توجه نشان می دهند اما می گوییم اینجا همان جایی است که ما باید فردی اصلح را انتخاب کنیم.

خانم لیلا جاویدان، در خصوص حضور مردم پای صندوق های رأی گفت: بر هر شهروند واجب است که پای صندوق رأی حاضر شده و در این انتخابات شرکت کند و در سرنوشت چهار ساله کشور و شهر خود سهم داشته باشد و بر هر شهروند واجب است با بررسی دقیق سوابق این افراد، پای صندوق رأی رفته و فرد اصلح را انتخاب کنند و در سرنوشت کشور دخیل باشند.

در این گزارش خانم مسنی که به دلیل تعدد دفعات شرکت در انتخابات و پر شدن صفحات شناسنامه خود سوژه رسانه شده بود در خصوص شرکت در انتخابات گفت: آن قدر در انتخابات شرکت کرده ام که دیگر صفحات شناسنامه ام پر شده است و به خاطر آینده و حرمت و کرامت ایرانی به خاطر جلوگیری از قرائت های متحجرانه از دین، به خاطر برجام و به خاطر اثبات وجود و تمامیت ماهیت خود در تعیین سرنوشت کشورم شرکت می کنم.

وی در خصوص حضور مردم عنوان کرد: حضور مردم امسال خیلی پر شور بود من در طی این چند سال اخیر چنین شور و شوقی را برای انتخابات ندیده بودم حضور گسترده مردم باعث دل گرمی می باشد و فردی که انتخاب می شود باید قدر این حماسه را بداند و فریاد کسی را که صدایش به جایی نمی رسد را به همه برساند و از حقوق ملت دفاع کند.

این گزارش ها حاکی از آن است که حضور پر شور مردم از ساعات اولیه تا ظهر امروز بسیار پر رنگ بوده و شور جدیدی در اقشار مردم این انتخابات ایجاد کرده است.
انتهای پیام/