کد خبر :   68111  | تاریخ خبر : 1396/01/28  | ساعت : 16:45
بود و نبود شورای شهر تبریز (6)/ رئیس انجمن هتل داری آذربایجان شرقی در گفت و گو با نصر؛

رسول زاده: پیشرفت استان باید مردمی باشد / شورا خود را از مردم جدا نکند/عملکرد شورای چهارم تبریز بسیار ضعیف بود


نصر: رئیس انجمن هتل داری آذربایجان شرقی گفت:  عقیده دارم شورا نباید خودش را از مردم شهر جدا کند و همیشه در یک ارتباط مستقیم باشد و به نظریات مردم توجه داشته باشد، این گونه عیب های  شهر بیشتر مشخص می شود.

به گزارش نصر، "کریم رسول زاده" در گفت و گو با خبرنگار نصر به اهمیت وجود شورای شهر در کلانشهر های کشور به خصوص تبریز اشاره کرد و گفت: نقش شورا در توسعه شهر و روستای یک استان بسیار مهم است ، اما عملکرد شورای چهارم بسیار ضعیف بود.

وی با بیان اینکه  وظیفه اصلی شورای شهر نسبت به مردم رعایت حق شهروندان و در همین راستا خدمت گذاری به مردم است.

وی ادامه داد: شورا باید امین مردم باشد و تلاش هایش در جهت پیشرفت شهر و افزایش آسایش زندگی مردم باشد.

رئیس انجمن هتل داری آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید تعصب را وارد قضیه نکند و اگر کسی می خواهد به این شهرش خدمت کند باید دقت عمل بالایی داشته باشد.

وی در خصوص انتخاب اعضای شورا از سمت مردم گفت: شهروندان  در مورد نامزد انخاباتی خود تحقیق کامل انجام دهند و در انتخاب وی دقت داشته باشند زیرا همین اعضای شورا خواهند بود که شهردار را انتخاب می کنند و برای توسعه شهر قدم بر می دارند.

وی  با بیان اینکه پیشرفت استان باید مردمی باشد، اظهار داشت: عقیده دارم شورا نباید خودش را از مردم شهر جدا کند و همیشه در یک ارتباط مستقیم باشد و به نظریات مردم توجه داشته باشد، این گونه عیب های  شهر بیشتر مشخص می شود.

وی افزود : شورا اگر بخواهد آبرو و شخصیت خود را حفظ کند باید در انتخاب روسا دقیق باشند زیرا اگر عضو شورا نتواند وظیفه خود را درست انجام دهد مدیون مردم می شود.

 وی انتظار خود را از منتخبان آینده دوره پنجم شورای شهر در قالب فرهنگ سازی در موضوعات مختلف بیان کرد و گفت: از شورای تبریز انتظار می رود در کنار مسائل شهری و عمرانی به مسئله فرهنگ سازی موضوعات مختلف در شهر و آموزش شهروندان  ازعبور از خط کشی عابر پیاده تا برخورد اصناف با مشتری گرفته توجه  ویژه نشان دهند زیرا آداب معاشرت و رسوم نشان دهنده فرهنگ شهر است.

انتهای پیام/