کد خبر :   67312  | تاریخ خبر : 1395/12/29  | ساعت : 17:54
دبیری در جمع خبرنگاران:

کاندیدای شورای پنجم می شوم/گردشگری نباید مقطعی باشد/شورای شهر تبریز توانست مشکل به وجود آمده از دستگیری ها را پشت سر گذارد


نصر: رئیس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: زیاد بودن تعداد اعضا، باعث افزایش تنش در شورا می شود که در این مورد اداره جلسات سخت می شود؛ همچنین برای راهیابی اعضا به شورای شهر، لازم است تا معیار ها تغییر پیدا کند و افرادی که امتحان خود را پس داده اند، وارد شورا شوند.

به گزارش خبرنگار نصر، "شهرام دبیری" در روز های پایانی سال با نشست خبری خود به سوالات خبرنگاران در محور های مختلف پاسخ داد.
دبیری با بیان اینکه شورای شهرداری تبریز، بالغ بر یک هزار میلیارد تومان بودجه را به پروژه مترو در جهت اتمام خط یک مترو اختصاص داده است، اذعان داشت: افتتاح خط یک مترو در سال 96، از مهم ترین الویت های برنامه شورای شهر است؛ باوجود اینکه دولت سهم خود را در اجرای این پروژه به طور کامل پرداخت نکرده، اما شورای شهرداری تبریز در تحقق این امر کوتاهی نخواهد کرد.
وی با اشاره به انتقادات وارد مردم از وضعیت اسفناک آسفالت ها در اقصی نقاط شهری اشاره کرد و اظهار داشت: در این خصوص خود بنده نیز انتقاداتی دارم اما علی رغم پیگیری ‌ها، آنچنان که باید و شاید در مورد ارتقای کیفیت و نگهداری از آسفالت شهری موفق نبودیم و شاید نمک پاشی ها در فصل سرما باعث بیشتر تخریب شدن آسفالت ها شده است.
رئیس شورای شهر تبریز با بیان اینکه برای آسفالت خیابان ها تا سال 2018 بودجه ای مناسب اختصاص یافته، اذعان داشت: لازم است تا با برنامه ریزی دقیق در صدد جبران وضعیت آسفالت شهری باشیم و در سال آینده پروژه آسفالت را با جدیت دنبال خواهیم کرد و همچنین آسفالت های مسیر بی آر تی را با استفاده از تکنولوژی ‌های نوین و بتن ریزی اصلاح خواهیم کرد.
دبیری در خصوص تخلفات دستگیری های شورای چهارم و مسائل مربوط به بعد از دستگیری ها خاطر نشان کرد و اظهار داشت: یکی از تلخ ترین اتفاقات که به شورای چهارم لطمه زد و تاثیرات منفی گرچه کوتاه بر روی مبحث جذب سرمایه گذار و توسعه تبریز گذاشت، جریان تخلفات و دستگیری های افراد متخصص در شورا بود و هیچ کس منکر این قضیه نیست؛ با این حال شورای شهر تبریز توانست این مشکل را  به خوبی پشت سر بگذارد.
وی تاکید کرد: بعد از مسائل مربوط به دستگیری ها، تلاش ما مبنی بر برگرداندن وضعیت شورا به گذشته بود. در این راستا ما تلاش کردیم به وظایف خود عمل کنیم. شورا وابسته به یک یا دو نفر نبوده بنابر این نباید اشتباه نفرات دستگیر شده را به پای تمامی اعضای شورای شهر ریخت. همچنین تخلفات تنها مختص شورای شهر تبریز نبوده و در دیگر شهر ها چنین موضوعاتی نیز مطرح است.
وی به یکی از پروژه های مهم یک هزار میلیاردی در حوزه پسماند در تبریز که با سرمایه گذاری کشور فرانسه در دست اجرا است، اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در سطح کشور یک شرکت فرانسوی برای تبدیل زباله به برق، پای کار آمده و قرارداد آن نیز منعقد شده است. پروژه های زیادی با سرمایه گذاری بخش های خصوصی در دست اجرا است که لاله پارک فقط از جمله آن پروژه ها بود. لازم به ذکر است که با وجود مشکلات ایجاد شده در  بحث سرمایه گذاری شورای چهارم، در هیچ یک از فعالیت هایمان کم کاری نداشته ایم.
دبیری در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برای شورای پنجم نامزد خواهند شد یا خیر، گفت: برای شورای پنجم نیز در خدمت مردم خواهم بود.
رئیس شورای شهر تبریز تصریح کرد: زیاد بودن تعداد اعضا، باعث افزایش تنش در شورا می شود که در این مورد اداره جلسات سخت می شود؛ همچنین برای راه یابی اعضا به شورای شهر، لازم است تا معیار ها تغییر پیدا کند و افرادی که امتحان خود را پس داده اند، وارد شورا شوند.
وی با اشاره بر اینکه آغاز اصلی کار ما از سال 2018 خواهدبود، اذعان داشت: نباید گردشگری مقطعی باشد تا این موضوع نقطه عطفی برای آماده سازی تبریز در جهت گردشگری باشد.
وی تصریح کرد: رسالت اصلی شهرداری حمایت از ورزش همگانی است.
دبیری به حمایت شهرداری از باشگاه ماشین ‌سازی، اشاره کرد و گفت: برای ایجاد شور و نشاط بین شهروندان از باشگاه ماشین ‌سازی حمایت شده است، به هر حال نتایج امسال تیم دور از انتطار است، اگر تیم به دسته پایین ‌تر سقوط کند، تیم جوان و بومی را راهی مسابقات می‌ کنیم؛ اما اگر به لطف خدا تیم در لیگ بماند، برنامه دیگری خواهیم داشت.

وی در پایان در خصوص کمک‌ های مقطعی شورا به باشگاه تراکتورسازی، اظهار کرد: چندین مقطع مصوباتی در خصوص کمک به این باشگاه داشتیم که مبالغ‌ شان کم بود؛ در سوی دیگر شورای شهر اهواز سه میلیارد تومان به باشگاه استقلال خوزستان کمک کرده است.
انتهای پیام/