پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99982  | تاریخ خبر : 1397/12/21  | ساعت : 10:25

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی در واکنش به بحران زیستی "کاوه سودا"؛

هیچ مماشاتی با متخلفان نخواهیم کرد/ کاوه سودا سالانه 6 میلیون متر مکعب آب مصرف می کند


نصر: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هیچ مماشاتی با متخلفان نخواهیم کرد، افزود: راحت می گویم به هیچ عنوان در این مسائل تعارفی با کسی ندارم و اگر کاوه سودا مشکلی ایجاد کرده باشد، قطعا اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، یوسف غفارزاده با حضور در تحریریه "نصر" در واکنش به بحران زیستی کارخانه کاوه سودا در مراغه با بیان اینکه حدود 6 میلیون متر مکعب تخصیص آب در سال به شرکت کاوه سودا از سد علویان انجام می شود، گفت: شرکت آب منطقه ای در این موضوع ماهیانه از چاه های بیزومتری نمونه برداری و آزمایش می کند به من تا امروز گزارشی از بابت اینکه کیفیت آب های چاه های عمیق با مشکل مواجه شده نداده اند، اما با این تفاسیر من مجبورم که دستور دهم با تاکید بیشتر از چاه های منطقه نمونه برداری و آزمایش شود.
وی ادامه داد: در سال 89 که لاگون های کاوه سودا شکسته شد، موجب خسارت های بزرگی به محیط زیست منطقه شد و سازمان حفاظت محیط زیست باید با حساسیت بیشتری به موضوع کاوه سودا ورود کند.
غفارزاده با تاکید بر اینکه هیچ مماشاتی با متخلفان نخواهیم کرد، افزود: راحت می گویم به هیچ عنوان در این مسائل تعارفی با کسی ندارم و اگر کاوه سودا مشکلی ایجاد کرده باشد، قطعا اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
وی گفت: از بابت کیفیت آب های زیر سطحی مناطق مراغه، بناب و عجبشیر مسئولان مربوطه در شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی را مامور خواهم کرد تا دوباره و با دقت بیشتری از مناطق مورد اشاره نمونه برداری و آزمایش کنند و نتیجه به رسانه ها منعکس شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نمونه های ماه های گذشته را هم بررسی خواهیم کرد. مطمئن باشید هر چه نتیجه آزمایش ها باشد همان را عینا منتشر خواهیم کرد و خدای نکرده عدد سازی و کتمان حقایق جایی در عملکرد ما ندارد.
غفارزاده بیان کرد: بیشتر از همه، ما نگران سفره های آب های زیر زمینی منطقه هستیم و اگر 50 برابر کارخانه کاوه سودا هم در آنجا وجود داشته باشند، ارزش آلودگی یک چاه آب را ندارد.
این مقام مسئول تاکید کرد: شما مطمئن باشید با مطرح شدن مشکلات زیست محیطی کاوه سودا با حساسیت بسیار بیشتری این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
غفارزاده گفت: قطعا هدف شما شفاف سازی موضوع است و ما هم با عملکرد شفاف مان به این موضوع کمک خواهیم کرد. اگر موردی در چاه های منطقه دیده شود، قطعا برخورد قانونی لازم با متخلفان انجام خواهد شد.
وی افزود: مطمئن باشید مسائل حاشیه ای در سازمان آب و عملکرد ما وجود ندارد و در روزهای آینده شفاف سازی لازم را در خصوص کیفیت آب های زیر سطحی مراغه، بناب انجام خواهیم داد.
غفارزاده تاکید کرد: شرکت کاوه سودا باید و باید استانداردهای زیست محیطی را در دفع پساب و پسماند خطرناک خود رعایت کند و سازمان حفاظت محیط زیست مسئول الزام این شرکت به رعایت قوانین زیست محیطی است. ما هم در این زمینه با حساسیت بیشتری به این موضوع ورود خواهیم کرد.
وی در پایان تاکید کرد: معتقدیم مصرف آب در بخش صنعت موجب ارزش افزوده بیشتری می شود، اما این ارزش افزوده به هر قیمتی قابل پذیرش نیست.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است