پربازدیدترین ها
کد خبر :   99327  | تاریخ خبر : 1397/12/09  | ساعت : 16:41

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور در گفتگو با "نصر"/

پرویز بیوک؛ کاندیدای اتاق بازرگانی: اتاق بازرگانی محل تبادل افکار است نه تقابل افکار


نصر: کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در گروه صنعت گفت: اتاق بازرگانی نیاز به جناح بندی و چالش سیاسی ندارد بلکه اتاق بازرگانی محل تبادل افکار است نه تقابل افکار.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، پرویز بیوک رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور و مدیر عامل گروه صنایع غذایی «شونیز» در خصوص نقش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در توسعه اقتصادی گفت: نقش اتاق بازرگانی در توسعه اقتصادی کشور بسیار مهم است، چرا که ارگان مردمی قدرتمندی است تا جایی که در کشوری مثل اتریش نقش اتاق بازرگانی در گرفتن مجوزهای صادرات و واردات از وزرات هم جلوتر و مهم تر است.

 

وی ادامه داد: می توانیم ارگانی را تشکیل دهیم که اعضای آن کسانی باشند که در تجارت بسیار موفق هستند و همینطور افرادی که جوان هستند و می خواهند راه موفق را بروند، ترکیب این دو قشر یعنی جوان های با انرژی و پیشکسوتان با تجربه می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

 

بیوک ادامه داد: استان ما نیازمند رشد اقتصادی سریع است چرا که این اتفاق اگر رخ ندهد، رشد جمعیت استان را فقیر خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: رشد جمعیت سریع همراه رشد اقتصادی آرام موجب فقر می شود و باید رشد جمعیت آرام و رشد اقتصادی سریع پیشرفت کند تا جامعه دچار بحران اقتصادی نشود.

 

مدیر عامل گروه صنایع غذایی شونیز اذعان داشت: اتاق بازرگانی مرکز تجمیع افکار اقتصادی است و باید برای تحقق این نقش مهم و استفاده از آن ها برای توسعه اقتصاد استان تلاش کنیم.

 

پرویز بیوک درباره کارنامه دوره هشتم اتاق بازرگانی تبریز گفت: علیرغم تفکرات منفی که همیشه در هر گروهی می شود، اتاق تبریز در دوره گذشته بسیار موفق بود و به نظر من نسبت به سال های قبل عملکرد مثبتی داشته است.

 

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی در دوره گذشته به آرامی برای توسعه اقتصادی قدم برمی داشت و یا به بیان ساده تر باید بگوییم اتاق بازرگانی مکان و تشکلی است برای کسانی که به رانت فکر نمی کنند.

 

عضو هیات نمایندگان اتاق تبریز افزود: اتاق بازرگانی همیشه مورد هجمه کسانی است که رانت خوار هستند، این هجمه ضربه اساسی به اقتصاد می زند و رشد آن را کند می کند.

 

پرویز بیوک در ادامه گفت: اقتصاد سالم اقتصادی است که در آن از شب تا صبح شما میلیارد نمی شوید بلکه در اقتصاد سالم ذره به ذره به اندوخته شما افزوده می شود.

 

وی ادامه داد: نقش اتاق بازرگانی به عنوان چرخ لنگر است هرچند انرژی کم باشد، باز هم این چرخ لنگر می چرخد و همیشه باید یک انرژی باشد تا این چرخ به حرکت در بیاید.

 

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات کشور گفت: اعضای اتاق بازرگانی در دوره قبل نقش خود را بسیار خوب و مثبت انجام دادند و این موثر بودن نقش را می توانید در شور و شوق انتخابات ببینید که 52 نفر کاندیدا شده اند و این نشان دهنده پویایی و فعالیت بیش از بیش اتاق را نشان می دهد.

 

پرویز بیوک ادامه داد: همیشه افرادی که واقع گرا هستند، آرام حرکت می کنند و من به کسانی که با هیاهو کار می کنند و کارهای کوچک خودشان را بزرگ نمایی می کنند می گویم: ای که مشتاق منزلی، مشتاب؛ پند من کار بند و صبر آموز/ اسب تازی دو تک رود به شتاب؛ و اشتر آهسته میرود شب و روز...

 

بیوک گفت: اتاق بازرگانی در دوره قبل در آرامش کامل مسائلی که لازم بود را به گوش مسئولین و وزرا مربوطه رسانده است هر چند که انتقاداتی هم وارد بر عملکرد وجود داشت که این امر هم طبیعی است.

 

مدیر عامل گروه صنایع غذایی شونیز گفت: در کشورمان جایگاه بین نقد و انتقاد هنوز مشخص نیست، نقد یعنی ارائه نظر خود حتی اگر بر خلاف نظر بقیه باشد اما انتقاد یعنی کاری که انجام داده اید اشتباه است و انتقاد می شود از عملکردتان که باید این مسئله را فرهنگ سازی کنیم.

 

وی گفت: هر جا که نقد است راهی برای پیشرفت هم هست اما جایی که انتقاد است مقابله است و این جز ضرر چیزی ندارد. حضور اعضای اتاق تبریز در اتاق ایران بسیار موثر و بسیار فعال بوده است.

 

مدیرعامل شرکت صنعتی داداش برادر (شونیز) در ادامه افزود: ما در کمسیون های اجتماعی، صنعت و کشاورزی اتاق ایران حضور فعال اما آرام داشتیم، ما معتقدیم برای انجام کاری نیازی به هیاهو زیاد نیست، همین که در آرامش اهداف خود را پیاده کنیم و در رونق اقتصاد استان و یا کشور موثر واقع باشیم کافیست.

 

این کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در گروه صنعت در پایان گفت: اتاق بازرگانی نیاز به جناح بندی و چالش سیاسی ندارد بلکه اتاق بازرگانی محل تبادل افکار است نه تقابل افکار؛ افرادی که می خواهند اتاق بازرگانی جایی برای تقابل افکار باشد، بدون شک هدف و نیت خاصی برای منافع شخصی دارند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است