پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99323  | تاریخ خبر : 1397/12/09  | ساعت : 22:19

عضو انجمن خودرو سازان تجاری تهران در گفت و گو با نصر/

هاشمی، کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تبریز: امیدوارم اتاق بازرگانی نهم تبریز؛ اتاقی برای همه باشد


نصر: کاندیدای نهمین دوره  انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز گفت: وی با بیان اینکه هیئت نمایندگان اتاق تبریز باید برای توسعه و کمک به تمامی صنف های استان برنامه داشته باشد، اظهار داشت: اگر هدف داریم به توسعه پویا و پایدار برسیم اتاق تبریز باید برای همه باشد و به مشارکت با اصناف خاص خلاصه نشود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

جلیل هاشمی عضو ائتلاف "اتاقی برای همه" در گفت و گو با نصر با بیان اینکه در اتاق بازرگانی تبریز جای خیلی از اصناف و صنایع خالی است ، گفت: آذربایجان به واسطه تاریخ چند هزارساله اقتصادی، تجاری و صنعتی و قدمت صد ساله اتاق، مملو از کارآفرینان کلان، متوسط و خرد در صنف های مختلف  است.

وی افزود: خانمی که شغل خانگی دارد، هنرمندی که خلق اثر به توسعه فرهنگ و اقتصاد کشور خود کمک می کند وصنایعی  که شاید نامی از تا به حال آنها در اتاق به گوش نخورده است باید توجه نشان داد.

وی با بیان اینکه هیئت نمایندگان اتاق تبریز باید برای توسعه و کمک به تمامی صنف های استان برنامه داشته باشد، اظهار داشت: اگر هدف داریم به توسعه پویا و پایدار برسیم اتاق تبریز باید برای همه باشد و به مشارکت با اصناف خاص خلاصه نشود.

این عضو اتاق بازرگانی ایران-المان ،ایران-چین و ایران و عراق با اشاره به اینکه کرسی هیئت نمایندگان نهمین دوره از اتاق تبریز  می تواند از هر صنفی باشد، اذعان داشت: اعضای هیئت نمایندگان اتاق باید از صنف های مختلف باشند و مشکلات آن حوزه لمس کرده باشند،مطمئنا ایده های مختلف سبب هم افزایی شده و باعث ارتقا صنعت استان در تمام حوزه ها خواهد شد.

وی بابیان اینکه اتاق بهتر است به سمت ارائه تصمیمات کارشناسی به قوای سه گانه در جهت حمایت از تمام حوزه های بخش خصوصی برود، گفت: اتاق تبریز دارای شاخه های از صنعت،بازرگانی، معدن و کشاورزی است، هر کدام از این حوزه ها دارای زیر شاخه هایی هستند که در قبال فعالیت و رفع موانع توسعه آنها مسئول اند.

وی اضافه کرد: برای مثال نماینده بخش کشاورزی در اتاق، مسئول بخش مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی، کشت و برداشت و فروش این حوزه است.

کاندیدای نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به نزدیک شدن به روز انتخابات، گفت: هرفردی که با اهداف گروهی و سیاسی وارد اتاق تبریز که به عوان پارلمان بخش خصوصی است و فضایی اقتصاد محور دارد شود ، به به رونق اقتصادی ضربه زده و به اقتصاد استان خیانت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مخالف هرگونه جریانات سیاسی در اتاق است،اضافه کرد: افراد بر حسب شایستگی، لیاقت و تجربه کاری خود باید عضو هیئت نمایندگان شوند و  رای دهندگان باید به جریانات سیاسی جواب رد بدهند و با چشم باز رای دهند.

رییس هیئت مدیره شرکت خودروسازی ستاره نیک اریا( تولید کننده اتوبوسهای BRT کلانشهرهای تهران ، تبریز ، اصفهان و تامین کننده تاکسی های ون سرتاسر کشور) با اشاره به اینکه  آذربایجان شرقی حداقل دارای 10 شرکت با  پروانه خودرو سازی  است، اذعان داشت: به این ظرفیت در 40 سال گذشته دقت نشده است و بخاطر انحضار طلبی بهایی  به  صنایع خودروسازی و نیروی انسانی  فعال این حوزه در تبریز داده نشده است.

وی با بیان اینکه صنایع قطعه سازی وخودرو سازی های استان  قربانی واگذاری ها شده است،ادامه داد: امیدوارم با تریبون اتاق تبریز و همکاری هیئت نمایندگان بتوانیم  به مجموعه  های خودرو سازی جان دوباره دهیم چرا که آذربایجان شرقی می تواند اولین استان خودرو ساز کشور تبدیل شود.

هاشمی در انتها با تاکید بر لزوم اهمیت به صنعت حمل و نقل خودرو و باری ، خاطرنشان کرد: چرا با وجود این ظرفیت ها همشهریان تبریزی نتوانند با بهترین حمل و نقل عمومی به مکان مورد نظر خود بروند ، پس در چهار سال آینده با توسعه حمل و نقل تبریز را تبدیل به شهر پاک و توسعه یافته کنیم.

این گزارش می افزاید، ارائه راه حل در حوزه ترافیک و حمل ونقل شهری و بین شهری مسافری و باری و ترانزیت کالا، تولیدکننده خودروهای سبک و سنگین در حوزه حمل ونقل عمومی و جاده ایی ، نقش سازنده در طرح تحول نظام سلامت در افزایش آمبولانس های مجهز و مدرن اورژانس کشور با همکاری شرکتهای المانی منجمله مرسدس بنز آلمان و واگذاری به وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ، تامین تاکسیهای ون دلیکا به سازمان تاکسیرانی کشور ، مبتکر ایجاد خطوط اتوبوسی BRT در کلانشهرها و تنها تولید کننده اتوبوسهای دوکابین اکاردئونی با تکنولوژی اروپایی گوشه ایی از فعالیت های این استاد افتخاری کارافرینی دانشگاه تهران  می باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است