پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99269  | تاریخ خبر : 1397/12/09  | ساعت : 22:39

کامی مطرح کرد؛

کامی؛ کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی:شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید از حد گفتگو فراتر برود


نصر: کاندیدای نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید از حد گفتگو فراتر برود و سازمان هایی مشخص شود تا مصوبات این شوراها عملیاتی شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "رضا کامی" با بیان اینکه در بسیاری از شوراها و مراکز تصمیم گیری اتاق بازرگانی نماینده و حضور دارد، اما فاقد حق رای و تاثیرگذاری است، افزود: اگر معتقد هستیم اتاق های بازرگانی بخشی از اقتصاد این کشور هستند، باید در تصمیم گیری های اقتصادی تاثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: ما باید مراجعات فعالان اقتصادی به دولت را تا جایی که ممکن است کم کنیم و راه آن واگذاری اختیارات وزارت صمت به اتاق های بازرگانی است در این صورت اتاق بازرگانی اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

کامی اظهار داشت: به نظر من اطلاق عنوان پارلمان بخش خصوصی به اتاق های بازرگانی درست نیست، در حالی که اتاق بازرگانی بهترین عنوانی است که می توان به این مجموعه اطلاق کرد به طوری که بسیاری از صنایع و شرکت های دولتی و نیمه دولتی هم در اتاق بازرگانی حضور دارند همه اعضا بخش خصوصی نیستند و در قانون جدیدی که باید اصلاح شود، این موارد باید در نظر گرفته شود تا اتاق بازرگانی پر توان تر و چشم گیرتر به اقتصاد کشور ورود کند.

وی گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید از حد گفتگو فراتر برود و سازمان هایی مشخص شود تا مصوبات این شوراها عملیاتی شوند، هر چند وجود این شورا بسیار اثر بخش بود و کمترین دستاورد آن شنیدن مشکلات بخش خصوصی توسط دولتی ها بود که در مواردی هم به حل مشکلات هر چند محدود منجر شد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز افزود: در آیین نامه های شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید اصلاحاتی صورت پذیرد تا مصوبات آن ضمانت اجرایی داشته باشد.

کامی در پاسخ به پرسشی در خصوص ائتلاف های انتخاباتی کاندیداهای اتاق بازرگانی و نحوه رقابت های انتخابباتی گفت: این بحث ائتلاف ها قبل از شروع پروسه انتخابات هم مطرح بود و هدف از آن رقابت یک شکل، عادلانه و منظم کاندیداها بود، اما نه به شکلی که انجام شد.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی از اول هم جایگاه امین التجار بود و مامن فعالان اقتصادی بود اگر اختلافی هم پیش می آمد در اتاق های بازرگانی حل می شد و قضیه به محاکم قضایی کشیده نمی شد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: وقتی که انتخابات اتاق بازرگانی به شکلی درآمد که معمولا در رقابت های انتخابات سیاسی شکل می گیرد، به نوعی موجب آسیب به اتاق بازرگانی می شود و من موافق این شکل رقابت نیستم. محیط، محیطی اقتصادی است و حتما باید از حاشیه های اجتماعی و سیاسی به دور باشد و هم کاندیداها و اعضای اتاق که رای خواهند داد به این مسئله مهم توجه کنند که اتاق بازرگانی جای چنین حرکت هایی نیست، متاسفانه ما کار را به جایی رسانده ایم که گاهی اخلاق را هم زیر پا می گذاریم، این در شرایطی است می خواهیم به جایگاهی ورود کنیم که جایگاه امین التجار است.

کامی اظهار داشت: تاکید می کنم افرادی که به عنوان کاندیدا به انتخابات اتاق بازرگانی ورود پیدا کرده اند، حتما مسئولانه به مسئله وورد کنند و ما باید پاسخگوی عملکردمان در اتاق بازرگانی باشیم و انشاالله بتوانیم اتاق تبریز را به عنوان یک اتاق بازرگانی که در جهت رفع مشکلات و رفع موانع فضای کسب و کار و به ویژه رفع مشکلات اعضا حرکت می کند، قرار دهیم.

وی در پایان گفت: من معتقدم در اتاق های بازرگانی سیستمی شکل بگیرد که مشکلاتی که در برهه های مختلف گریبانگیر اعضای اتاق بازرگانی می شود را بتواند کمک کند و بتواند پشتوانه و حامی اعضای اتاق تبریز تلقی شود و هر یک از اعضاء، اتاق را پشتوانه ای برای خود بداند، این کار از قدیم هم در بازار و در بین اصناف تبریزی مرسوم بوده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است