پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99236  | تاریخ خبر : 1397/12/08  | ساعت : 16:05

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در نشست مطبوعاتی:

شهرداری نباید به امور غیر مرتبط بپردازد / مقابله با فساد سیستماتیک از اولویت های شورای پنجم


نصر: رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز با بیان اینکه انجام امور غیر مرتبط با شهرداری صرفا برای اینکه منبع درآمدی باشد، اشتباه است، گفت: قرار نیست به هر کاری ورود پیدا کنیم و دانشگاه یا مرکز درمانی، مجموعه های ورزشی و... تاسیس کنیم بهتر است به جای این کاره ها به فکر سلامت روانی مردم باشیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، شکور اکبرنژاد صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه با بیان اینکه پیشرفت جامعه در آموزش فعالیت های جمعی و تیمی است ، گفت: باید تفاوت های یکدیگر را قبول کرده و ارزش قائل شویم تا بتوانیم به صورت تیمی امور را پیش ببریم.

وی افزود: امروز اگر ژاپن به یکی از قطب های اقتصاد برتر دنیا تبدیل شده است به دلیل آموزش کار جمعی است نه مثل کشورهای جهان سوم که به دنبال پر کردن جیب خود و ویران کردن کشور است .

وی با بیان اینکه جوانان سرمایه این شهر و استان هستند، اظهار داشت: نمی گویم نفت و طلا سرمایه نیست اما تفکر و نوآوری جوانان باید در اولویت باشد و از خلاقیت آنها حمایت کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر نفت و طلا سرمایه واقعی بود باید در دنیا رتبه‌های اول اقتصادی را داشتیم، ادامه داد: پس اصلی‌ترین سرمایه حضور جوانان نوآور که امیدوارم دولتمردان و استاندار برنامه ای برای استفاده از این ظرفیت استانی داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به فعالیت های مهم پنجمین دوره شورای اسلامی تبریز، اذعان داشت: شفاف سازی به معنای اصلاح ساختار های شورا و شهرداری است و خوشبختانه در شفاف سازی به موفقیت های نسبی خوبی رسیده ایم .

وی پخش زنده جلسات شورای اسلامی تبریز از صفحه اینستگرامی شورا و ایجاد بخش مصوبات و اشتراک گذاری مناقصه و مزایده را بر سایت را از جمله موارد انجام شده برای شفاف سازی شورا خواند و گفت: تلاش کرده‌ایم مناقصات محدود را به حداقل برسیم و همچنین تخفیف ها سعی شده با رعایت عدالت به حداقل ها برسد.

وی به دیگر اقدامات انجام شده در شورای پنجم اشاره کرد و گفت: در بحث اصلاح قوانین و مدیریت شورا تصویب سهمی از مالیات برای امور شهری انجام گرفته است و همچنین در بحث بهبود و رونق فضای کسب و کار تلاش مان در کاهش تعرفه ها و تخفیفاتی را کرده ایم.

وی با بیان اینکه ضربه‌هایی که شهرداری از شورای چهارم دید به دلیل همین نظارت بود،اظهار داشت: بحث نظارت شورا بر عملکرد شهرداری را در اولویت های خود قرار داده ایم.

اکبرنژاد به بیان اینکه تغییر کاربری و تراکم فروشی به اصطلاح شهر فروشی زمانی مشهور شده بود، اذعان داشت: این کار سبب شده بود تخلف رونق پیدا کند .

وی اضافه کرد: با وجود تشدید فشارهای اقتصادی و شرایط خاص شورا و شهرداری تلاش کرده است با فساد سیستماتیک در جهت حفظ منابع و منافع شهر مقابله کند و با این اقدام تراکم فروشی و تغییر فضای کاربری در شهرداری به کمتر از یک درصد رسیده است.

رئیس شورای اسلامی تبریز با اشاره به اینکه اصلاح ساختار شهرداری مخصوصا در جذب نیروی کار برای شهرداری نباز به تمرکز بیشتری دارد، بیان کرد: به کار گیری نیروی بازنشسته در مجموعه شهرداری تبریز از دیگر دغدغه های مطرح بود که با عدم بهره گیری از انرژی و تفکر جوانان شد به همین دلیل هنوز نتوانستیم اصلاحات لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه انجام امور غیر مرتبط با شهرداری صرفا برای اینکه منبع درآمدی باشد، اشتباه است، گفت: قرار نیست به هر کاری ورود پیدا کنیم و دانشگاه یا مرکز درمانی، بحث های ورزشی و... تاسیس کنیم بهتر است به جای این اقدامات به فکر سلامت روانی مردم باشیم.

وی در انتها با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در شهر، خاطرنشان کرد: درتبریز 2018 آن چیزی را که انتظار داشتیم اتفاق نیفتاد که تمام این ها در سایه برنامه ریزی نادرست، باورهای غلط و محدودیت های شهری ایجاد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است