پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99199  | تاریخ خبر : 1397/12/09  | ساعت : 19:29

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدماتی، مسافرت هوایی و جهانگردی ایران/

ملکی؛ کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تبریز تاکید کرد: نقش اتاق بازرگانی در توسعه روابط با ایرلاین های خارجی و جذب سرمایه گذار


نصر: کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدماتی، مسافرت هوایی و جهانگردی ایران می توان با همراهی اعضای اتاق تبریز و توسعه روابط با ایرلاین های خارجی و داخلی  به صنعت گردشگری تبریز و جذب سرمایه گذار جان دوباره بدهیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمد ملکی در گفت و گو با خبرنگار نصر با بیان اینکه قابلیت‌های صنعت گردشگری همه را به این نتیجه رسانده است که این صنعت راه‌ میانبری برای توسعه اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و تولید ثروت در کشورهای صنعتی بوده است،گفت: درآینده نزدیک این صنعت به مهم‌ترین شاخص اقتصادی هر کشور تبدیل خواهد شد و  در ایران نیز با کاهش بازدهی چاه‌های‌ نفت کم کم مسئولان نگاه جدی تری به گردشگری دارند.

وی در خصوص نقش گردشگری در خروج از تاثیر اقتصاد غیر نفتی اذعان داشت: از آنجا که گردشگری یکی از مطمئن‌ترین و ارزان‌ترین منابع کسب درآمد ارزی است‌ و نیاز به سرمایه گذاری های کلان ندارد و خوشبختانه اکثر بسترهای لازم برای این صنعت را در استان داریم.

وی با اشاره به اینکه بی‌تردید گسترش این صنعت در ایران می‌تواند به راحتی جای درآمدهای نفتی را پر کند، اظهار داشت: این صنعت نه تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد، بلکه صنعتی پاکیزه و فاقد آلودگی است و در عین حال اشتغالزایی بالایی دارد.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدماتی، مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با بیان اینکه سعی و تلاش من این است که با همراهی اعضای اتاق تبریز و لابی گری با ایرلاین های خارجی و داخلی بتوانیم به این ظرفیت تبریز جان بدهیم،اضافه کرد: تبریز قلب شمالغرب کشور است و خیلی از هموطنان از شهرهای اطراف از فرصت های فرودگاه تبریز استفاده می کنند.

وی افزود: توسعه یک شهر به تعداد پرواز، فرودگاه و ترددها که در شهر تراتزیت می شود نیز بستگی دارد، چنانکه در گذشته ای نزدیک، با تلاش های بسیار پروازهای تبریز-باکو، تبریز-دوبی، تبریز-هامبورگ را برقرار کردیم پس همچنان می توانین بستر پرواز ها را فراهم‌ کنیم

وی با بیان اینکه با حضور در عرصه گردشگری و حوزه بازرگانی و تجارت مشکلات را به عینه تجربه کرده است، گفت: نیازهایی که استان در حوزه های بازرگانی تجارت و گردشگری دارد را درک کرده ام و  معتقدم با همراهی اعضای اتاق تبریز می توان این نیاز ها را رفع کرد.

ملکی به ظرفیت های موجود گردشگری سلامت در تبریز اشاره کرد و گفت:  گردشگری سلامت خود موضوعی است که به دلیل ظرفیت های موجود در تبریز اهمیت ویژه ای دارد، اما در گذشته به دلیل نبود بسترهای لازم از جمله حمل و نقل و یا فرهنگ مسافرانی که برای درمان به تبریز سفر کردند را از دادیم.

وی ادامه داد: البته مسافرانی که کشور آذربایجان برای درمان به تبریز می آمدند به دلیل احساس نزدیکی فرهنگی و زبانی همچنان راغب به سفر هستند که با فراهم شدن پرواز تبریز-باکو سهولت فراهم شده است و البته که به دلیل وجود مراکز درمانی مجهز و پزشکان خوب با برنامه ریزی و تدبیر و تبلیغات و شرکت در نمایشگاه ها می توانیم این فرصت را دوباره برای استان جذب کنیم.

ملکی در انتها خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه ای که در انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی کشور به دست اوردم تصمیم گرفتم در نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تبریز در حوزه بازرگانی شرکت کنم تا بتوانم نقشی در توسعه صنعت گردشگری و بازرگانی ایفا کنم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است