پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   99091  | تاریخ خبر : 1397/12/09  | ساعت : 18:53

مدیرعامل گروه صنعتی پامین در گفت و گو با "نصر" /

جعفری؛ کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تبریز: راه برون رفت از رکود حاکم بر کشور زنده نگه داشتن فضای کسب و کار است


نصر: نصر: مدیرعامل گروه صنعتی پامین و کاندیدای عضو ائتلاف "اتاقی برای فردا" در نهمین دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: راه برون رفت از رکود حاکم بر کشور زنده نگه داشتن فضای کسب و کار است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "رضا جعفری" رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی پامین،  به سهم فعلی تجار و بازرگانان واقعی آذربایجان در تصمیم گیری و تصمیم سازی اقتصاد منطقه اذعان کرد و گفت: متاسفانه سهم بزرگی در تصمیم گیری و تصمیم سازی اقتصاد منطقه نداریم، چراکه با شرایط سخت اقتصادی در کشور مواجه هستیم و سال آینده را سالی سخت تر از امسال پیش بینی می کنیم. نقش منتخبین هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، کمک به تصمیمات دولت و حاکمیت است و در صدد افزایش این سهم از تاثیرگذاری هستیم؛ لذا باید تمام تصمیمات به صورت شورایی گرفته شود و نه پشت درهای بسته برای بازرگانان و کسانی که در فضای کسب و کار کار می کنند. نباید تصمیماتی گرفته شود که با اجرا شدن و یا نشدن نتایج منفی را به بار آورد.

همچنین وی اصلی ترین چالش اقتصادی فعلی کشور را در حوزه تحریم ها و گذر از تحریم ها دانست.

جعفری گفت: یکی از درخواست های ما شرکت مردم در تمامی انتخابات است. هرچقدر فضای مشارکتی ما قوی تر باشد، به همان میزان قدرت انتخاب افرادی که می توانند در حل مشکلات کشور و منطقه تاثیر گذار باشند، افزایش خواهد یافت و هرچقدر میزان مشارکت ضعیف باشد، به همان میزان افرادی انتخاب خواهند شد که آن کارایی مدنظر را نخواهند داشت. ازهمه اعضای اتاق خواهشمندم تا به طور جد در این انتخابات شرکت کنند و به افرادی که فکر می کنند وجود آن ها در اتاق می تواند به نفع فضای کسب و کار کشور باشد، ازجمله افراد تشکل گرا و افرادی که دارای سابقه تشکلی هستند و همچنین افرادی که در تشکل ها ثابت کردند که به دنبال منافع جمعی اند نه منافع شخصی و به شهر تبریز احترام قائل اند و آذربایجان را دوست می دارند، رای دهند.

مدیرعامل گروه صنعتی پامین به حضور چهره آذربایجانی در راس وزارت صنعت معدن و تجارت در ایجاد فرصت های مناسب برای فعالان اقتصادی در عرصه ملی را نعمتی بزرگ برای قطب صنعتی کشور دانست و اظهار داشت: وزیر صمت فعلی یکی از مسئولینی است که از نعمت های بزرگ برای استان محسوب می شود و لازم است نظرات کارشناسی را با وحدت رویه و با پشتوانه و اتحاد به این مقام مسئول برسانیم، همچنین می توانیم از نظرات کارشناسی شده وزارت صمت را در راستای ارتقاء فضای کسب و کار کشور بکارگیریم.

جعفری راه برون رفت از رکود حاکم در کشور را در زنده نگه داشتن فضای کسب و کار اذعان کرد و گفت: شرایط  خاص اقتصادی فعلی کشور، فعالیت فعالان اقتصادی کشور را تحت تاثیر گذاشته است. از نگاه اتاق و فعالان بخش خصوصی راه برون رفت از چنین شرایطی، زنده نگه داشتن فضای کسب و کار مخصوصا واحدهایمان است. اگر بخواهیم این کار را در تعامل با دولت انجام دهیم، نیاز به بحث های تخصصی تر ازجمله بحث سیاست خارجی، بحث بازرگان خارجی و بحث سیاست داخلی دارد. امیدوارم دولت، حاکمیت و ملت در کنار هم بتوانیم از این گذر سخت عبور کنیم همانطور که کشورمان 40 سال قبل توانسته است از گذرهای سخت تری با سرافرازی عبور کند.

وی تاکید کرد: آذربایجان می تواند پپیشرو در صنعت نفت ازجمله صنایع انتقال نفت و صنایع پالایش نفت باشد چرا که استان ما از ظرفیت و واحدهای بزرگ دستگاه ساز، ماشین ساز و پمپ ساز برخوردار می باشد که می تواند در صنعت نفت مفید واقع شوند؛ لازم است تمامی این ظرفیت ها را در راستای ساخت و تولید قطعاتی که از خارج وارد می شوند به کاربرده و هیچ وقت اجازه ندهیم صنعت نفت استان با رکود مواجه شود.

وی ابراز کرد: اتاق تبریز یکی از اتاق های قدیمی ایران است و پیشکسوتانی که وارد اتاق می شوند، امین التجار نام دارند و معتقدم لازم است تا به این بزرگان احترام قائل شویم. همچنین عملکرد اتاق را در ادوار گذشته قابل نقد و قابل بررسی و قابل پیشرفت و اصلاح می دانم. ما باید بدون تخریب گذشته، راه های جدیدی در عصر حاضر به کار ببریم تا به استان و شهرمان کمک کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی پامین این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی را بسیار مساعد و مناسب دانست و ادامه داد: این شرایط در حالی است که 50 نفر از اعضای اتاق وارد این رقابت شده اند که قالب این دوستان متشکل از افراد تحصیل کرده، کارآفرینان و بازرگانان هستند. امیدوارم اعضاء با روحیه تشکل گرایانه به فضای کسب و کار استان کمک کند.

جعفری به استراتژی مدیریتی خود درصورت انتخاب به عنوان هیئت نمایندگان اتاق تبریز اشاره کرد و گفت: مهم ترین برنامه های من بعد ار انتخاب شدن، جوان گرایی و توجه به استارت آپ ها و کسب و کارهای نو و شفاف سازی هرآنچه در اتاق صورت می گیرد است.

وی در پایان اظهار کرد: اتاق بازرگانی یک نهاد غیرسیاسی است و تقسیم بندی سیاسی ندارد و اعتلاف ها بر اساس نظرات کارشناسی تشکیل شده است. همچنین جو حاکم بر اتاق بازرگانی و صنعت و معدن فارغ از محیط های سیاسی است و تشکلات و اعتلافات بر اساس عقاید مشترک شکل گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است