پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98511  | تاریخ خبر : 1397/11/23  | ساعت : 23:52

جشنواره علمی شهدای دانشجو آذربایجان شرقی برگزار می شود؛

مسابقه ایده، علم و عمل در دانشگاه صنعتی سهند


نصر: جشنواره علمی شهدای دانشجو آذربایجان شرقی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر،یکی از چالش های اصلی پیش روی دانشگاه ها ودرنتیجه قوای علمی کشور عدم استفاده ازعلوم تئوری در عرصه ی عمل و کاربردی کردن آن می باشد، درنتیجه این امر نوعی بی اعتمادی در صنعت نسبت به ظرفیت سرشاردانشگاه ودانشجویان به وجود آورده است که در نهایت باعث می شود صنعت ما به جای تغذیه ی علمی - کاربردی از داخل ،به ورود این مهم از کشورهایی که توانسته اند این خلا رابرطرف کنند روی آورد و ریشه ی عمیق تر این مسئله عدم ارتباط عملی وصنعتی بین اساتید و دانشجویان است.

هدف ازمسابقه ایده،علم،عمل ایجاد بستر مناسب ودردسترس برای همه ی دانشجویان جهت ارتباط ، هماهنگی واستفاده متقابل بین دانشجویان ، اساتید وصنعت است.

در این‌جشنواره،حمایت های مالی ومعنوی ازبرگزیدگانبه عمل خواهد آمد و برای شناسایی ، معرفی و پرورش استعدادهادر زمینه ی علمی وصنعتی، فراهم آوردن بستر مناسب و ترسیم رابطه ی دانشگاه وصنعت، کمک به ترویج فرهنگ نوآوری وکارآفرینی دانش بنیان، تسهیل سیرتجاری وکاربردی نمودن نتایج تحقیقات، معرفی شرکت های دانش بنیان جهت ادامه ی روند اشتغال علمی دانشجویان برگزار خواهد شد.


محوریت ایده های این جشنواره،بهره وری،انرژی، محیط زیست، توسعه شهری (فنی مهندسی ) ، زمینه های تخصصی علمی –پژوهشی ایده ها مطرح شده است.

این گزارش می افزاید، دردوره ی اول جشنواره درنظر گرفته شده است با استفاده از ایده ها برخی مشکلات در راستای اقتصاد دانش بنیان تا حد توان برطرف گردد و در مراحل بعدی سایرزمینه ها نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

زمینه های مد نظر در گام اول مهندسی مکانیک ،مهندسی برق، مهندسی شیمی مهندسی مواد، مهندسی معدن، مهندسی عمران، مهندسی نفت ، مهندسی پلیمر، مهندسی نانو، مهندسی مکاترونیک و کامپیوتر و IT خوههد بود.

این مسابقه در آذربایجان شرقی و در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار می شود که تمام دانشجویان و فارغ التحصیلانی از سراسر استان که دو سال از فارغ التحصیلی ٱن ها نگذشته باشد می‌توانند ثبت نام نمیاند.

این گزارش حاکی است، جشنواره از اول بهمن ماه 97 شروع به دریافت آثار کرده و ثبت نام تا 30 ام فروردین سال 98 ادامه دارد و درنهایت برای برگزیدگان و ایده های برتر به انتخاب داوران طی دو مرحله که در مرحله اول ایده ها به صورت غیرحضوری داوری شده و ایده هایی که امتیاز لازم را کسب نمایند به مرحله دوم دعوت شده و در مرحله دوم می‌بایست تیم ها به مانند یک جلسه دفاع تخصصی از ایده خود دفاع کرده و پاسخ پرسش داوران را بدهند و سرانجام ایده های برتر اول تا سوم انتخاب شده و حمایت های مادی و معنوی شکل می‌گیرد تا بتوان کمک به پیاده سازی این ایده ها کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است