پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98481  | تاریخ خبر : 1397/11/23  | ساعت : 13:44

خبر/

برگزاری نشست تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص)


نصر: با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و ریاست موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) ، تفاهم نامه همکاری فیمابین امضاء شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، در ابتدای این نشست، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گزارش کلی از وضعیت آذربایجان شرقی در حوزه مواد مخدر ارائه نمود و به تشریح آسیبهای اجتماعی استفاده از مواد مخدر در بین دانشجویان و دانش آموزان پرداخت.

مهدوی با اشاره به آسیب شناسی برنامه های پیشگیرانه و کاهش آسیب اعتیاد در دانشگاهها از جمله، نقاط قوت و ضعف ، تهدیدها و فرصت های مبارزه با مواد مخدر ، چالش های مبارزه با مواد مخدر به تفکیک حوزه های تخصصی ، سیاستهای کلی ، اجرائی ، راهبردها ، اهداف کلی ، اهداف کمی و عملیات اجرائی در هر یک از حوزه های های تخصصی ، پرداختند .

ایشان ضرورت برنامه ریزی دقیق و سریع و علمی را برای فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر در بین خانواده دانشجویان،  و استفاده از ظرفیت پژوهشی موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) در عرصه تحقیقات کاربردی مواد مخدر و روان گردان ها را از موارد همکاری فیمابین دبیرخانه و موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) را خواستار شد.

در ادامه جلسه، ریاست موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص)  نیز وجود آگاهی در بین قشر فرهیخته را یکی از عوامل آمار پائین استفاده از مواد مخدر در بین آنان بیان کرد.

میلانی ، بسیج همه امکانات دانشگاهی در حوزه های علمی و پژوهشی را برای مقابله با مواد مخدر خواستار شد و ابراز داشت : موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) با تمام قدرت هم در حوزه های علمی و پژوهشی و هم در حوزه هنری اعم از ساخت فیلم های مستند ، داستانی و برگزاری نمایشگاههای عکس و پوستر ، در کنار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خواهد بود.

در پایان نشست، تفاهم نامه همکاری فیمابین امضاء و مقرر گردید: در بخش پژوهش، پایان نامه های دانشجوئی به سمت و سوی بررسی آسیب های اجتماعی و ایجاد راهکارهای لازم در مبارزه با مواد مخدر سوق داده شده و در بخش هنری نیز ، با تخصیص بودجه های لازم ، فیلم، تئاتر و نمایشگاههای هنری در این خصوص برگزار گردد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است