پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98472  | تاریخ خبر : 1397/11/23  | ساعت : 11:05

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

تمامی فرایند های شرکت کاوه سودا تحت نظارت و پایش محیط زیست می باشد


نصر: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: با توجه به پتانسیل بالای آلودگی های زیست محیطی این واحد تمامی فرایند های این شرکت به لحاظ ایجاد آلودگی به صورت مستمر نظارت و کنترل می گردد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حسن عباس نژاد گفت: سازمان حفاظت محیط زیست فارغ از هرگونه مسایل سیاسی ، اقتصادی و بر اساس وظیفه ذاتی خود جهت رفع مشکلات زیست محیطی و نظارت علمی ،فنی و عملی را بر فعالیت های واحدهای تولیدی و صنعتی سرلوحه خود قرار داده و شرکت کاوه سودا نیز خارج از این موضوع نمی باشد و ضمن ارج نهادن به دغدغه های رسانه ها و فعالان محیط زیست از نظرات سازنده آنها همیشه بهرمنده گردیده است.

وی افزود: در حال حاضر هم کارشناسان محیط زیست نظارتهای کامل ، مستمر و اساسی بر روند فعالیت این شرکت انجام می دهند و خوشبختانه مسولین این شرکت نیز بر تعهدات خود مبنی بر صیانت از محیط زیست پایبند بوده و در مواقع لزوم هشدارهای لازم از سوی محیط زیست داده میشود .

عباس نژاد گفت : پساب این شرکت بر اساس طرح اولیه در لاگنها رسوبگیری و ترسیب گردیده و سپس پساب خنثی شده از طریق لوله به محلهای مشخص شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه دریاچه اورمیه هدایت میشود و بر این روند سازمان آب منطقه ای نیز نظارت مستمر دارد .

وی افزود: با توجه به بررسی های کارشناسی صورت گرفته پارامترهای فیزیکو شیمیایی این پساب با پارامترهای فیزیکو شیمایی دریاچه اورمیه مطابقت نزدیکی داشته و به همین علت مجوز انتقال به حاشیه دریاچه صادر گردیده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست افزود :جهت جلوگیری از نشت احتمالی پساب تاکنون تعداد ۶ لاگن از لاگنهای موجود این واحد ایزوله شده و مابقی نیز در دست اقدام است و تا پایان سال ۹۸ تمامی لاگنهای کاوه سودا ایزوله خواهند شد.

عباس نژاد گفت: همچنین آبهای زیر زمینی اطراف هر سه ماه یک بار توسط سازمان آب منطقه ای کنترل می گردد و بر اساس آخرین نتایج ارسالی از این سازمان مشکلی در آبهای زیرزمینی مشاهده نگردیده و تا کنون گزارشی رسمی در خصوص آلودگی آبهای زیرزمینی منطقه نیز وصول نگردیده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در پایان گفت: کارشناسان و پرسنل خدوم این اداره کل بر حسب وظایف سازمانی و ایجاد گشتهای پایش شبانه همواره بر فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی و خدماتی نظارت مستمر نموده و ضمن بهره گیری از ظرفیت سایر بخشهای خصوصی و دولتی رصد نموده و با اثبات هرگونه آلایندگی در این واحدها موضوع را وفق ضوابط مورد عمل سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری و برخورد لازم را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است