پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98464  | تاریخ خبر : 1397/11/23  | ساعت : 09:12

معاون استاندار آذربایجان شرقی در گفتگو با «نصر» خبر داد؛

برگزاری جلسه ای ویژه برای بررسی مشکلات زیست محیطی کارخانه کاوه سودا/ کاوه سودا، مراغه را با تبعات زیست محیطی زیادی مواجه کرده است


نصر: معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مراغه گفت: کارخانه کاوه سودا، مراغه و شهرهای اطراف را با تبعات زیست محیطی زیادی مواجه کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حمید شکری" در خصوص آلایندگی خطرناک زیست محیطی کارخانه کاوه سودای مراغه به خبرنگار نصر گفت: از ۱۵سال قبل که این کارخانه شروع به فعالیت کرد، مراغه و شهرهای اطراف را با تبعات زیست محیطی زیادی مواجه کرده، اما به مرور زمان، این کارخانه در اصلاح مسائل زیست محیطی خود اقداماتی هر چند ناکافی انجام داده است.

وی افزود: طی دو هفته آینده، جلسه ای ویژه جهت بررسی مجدد مسائل زیست محیطی این کارخانه و نفوذ پساب خطرناک این کارخانه به آب های زیرسطحی و آلایندگی های زیست محیطی کارخانه کاوه سودا با دستگاه های متولی و مسئولین زیست محیطی استان که مسئول نظارت بر روند فعالیت این کارخانه هستند، برگزار می شود.

فرماندار ویژه شهرستان مراغه تاکید کرد: لازم است پس از بررسی هایی که از روند فعالیت کارخانه کاوه سودا بر اساس مستندات انجام خواهد شد، تدابیر لازم توسط اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست منطقه توسط این واحد صنعتی اتخاذ شود.

شکری ادامه داد: تمامی کارخانجات به نوعی کم یا زیاد آلاینده هستند، اما مهم این است که بتوان با سرمایه گذاری های لازم، مشکلات آلایندگی خود را مرتفع سازند.

وی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست این کارخانه را ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی در راستای ایزوله سازی لاگن ها و تعبیه تصفیه خانه کرده است، اما شواهد حاکی از ان است که این الزامات رعایت نمی شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: نحوه مدیریت پسماندهایی که پس از لایروبی پساب سمی لاگون های این کارخانه به دست می آید نیز در جلسه آینده مدیریت پسماند شهری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است