پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98422  | تاریخ خبر : 1397/11/21  | ساعت : 14:54

ستارگان آسمان هنر تبریز:

استاد مرتضی شریفی / نقاش انقلاب


نصر: آسمان هنر شهر اولین های ایران زمین، از دیرباز تا کنون مفتخر به حضور ستارگان پرفروغی بوده که هر یک، روشنای پهنه ای هستند و تلاش ارزشمندشان، مایه مباهات است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، استاد مرتضی شریفی در سال 1318 در شهر تبریز دیده به جهان گشود. بارقه های فعالیت هنر از سالهای نوجوانی در وجود او روشن شد و خیلی زود به دامان هنر و رنگ و طرح پناه برد.
ایشان به عنوان یکی از هنرمندان برجسته و متعهد آذربایجان، گامهای موثری در راستای اشاعه ی هنر دینی و انقلابی برداشته و سالها به علاقه مندان هنر اندیشیدن و طرح زدن را آموخته است.
شریفی بیش از 30 سال مدرس هنر نقاشی بوده، همچنین در سالهای پربار تلاش خود، به عنوان عضو هیئت مؤسس انجمن هنرهای تجسمی استان به نسل های آتی هنرمندان شهر هم ارائه خدمت نموده است.
استاد مرتضی شریفی به جهت سابقه فعالیت و تلاش مستمر خود، همواره به عنوان داور در جشنواره ها و مسابقات متعدد هنری حضور داشته اند و فعالیت ارزشمندی در جشنواره های هنرهای تجسمی ایفا نموده اند.

بیش از 60 سال فعالیت هنری توسط این استاد بنام نقاشی و هنرمند متعهد و انقلابی، از ایشان چهره ای شناخته شده و مورد احترام اقشار مختلف ساخته است.

آثار ایشان بیشتر در موضوعات دفاع مقدس، انقلاب، پرتره شخصیتهای سیاسی و مذهبی، فقر، حجاب، عاشورا و موضوعات مرتبط خلق شده و تلاش اثربخش ایشان همچنان ادامه دارد.
عمر با برکت استاد مرتضی شریفی، همواره با تلاش برای ماندگار نمودن لحظات ناب همراه بوده و امروز، شهر تبریز و هنر کشورمان، مزین به آثار هنری ایشان و هنرجویانی است که از محضر این معلم تلاشگر بهره برده اند.

سایه شان بر سر هنر تبریز و ایران زمین، مستدام...

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است