پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98392  | تاریخ خبر : 1397/11/21  | ساعت : 10:14

مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش خبر داد:

تولید 300 هزار تنی ظرفیت کارخانه فولاد تیکمه داش/ چالش های صنعت فولاد به دنبال نوسانات ارزی در کشور


نصر: مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش در خصوص ظرفیت تولید این مجموعه گفت: ظرفیت سالانه تولید در مجموعه فولاد کاوه حدود  300 هزار تن در سال است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حسن پور مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش در خصوص ظرفیت های تولید این مجموعه گفت: ظرفیت سالانه تولید در مجموعه فولاد کاوه حدود  300 هزار تن در سال است که در سال گذشته این تولید به212 هزارتن رسید در صورتی که هدف امسال برای تولید250 هزار تن میل گرد است.
وی ادامه داد: بخش تولید مجموعه فولاد کاوه تیکمه داش در صورت فعلی به صورت تک خط در حال فعالیت است که این حجم از فعالیت ها در بخش خصوصی در منطقه اولین هستیم.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در استان با این حجم از فعالیت ها و تولید ها در بخش خصوصی رتبه نخست را داریم و به همین سبب واحد نمونه صادرات در بخش خصوصی شناخته شده ایم.
مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش افزود: کیفیت های لازم را برای رقابت در بازار ترکیه را دریافت کرده ایم و مطابق با کیفیت های اروپایی در حال تولید و همچنین صادرات به این کشور هستیم.

حسن پور ادامه داد: در شمالغرب کشور نیز در سال 96 به عنوان اولین واحد نمونه موفق شدیم مجوز صادرات به بازارهای اروپایی را کسب کنیم و در همین راستا صادرات به کشور های همسایه و اروپایی به ویژه ترکیه را بر عهده داریم.
مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش خاطر نشان شد: هر چه قدر کیفیت شمش مورد استفاده در تولید میلگرد با کیفیت باشد جنس خروجی و تولیدی نیز با کیفیت بالا انجام می گیرد که امروز شاهد آن هستیم که متاسفانه شمش به ندرت به دست می آید و کمبود شمش با کیفیت در حال وارد کردن چالش اساسی به واحد های فولاد است.
وی ادامه داد: با این حال ایزو های متفاوت و لازم را از سازمان استاندارد کشوری دریافت کرده ایم و توانسته ایم واحد نمونه استانی باشیم و همچنین با بازسازی و کنترل های به روز در دستگاه ها باعث صرفه جویی در گاز و برق شده ایم به گونه ای که این حرکت هم مورد حمایت و تمجید سازمان استاندارد واقع شد.
حسن پور مدیر بخش تولید کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش اذعان داشت: این مجموعه به آزمایشگاه پیشرفته مجهز است و کنترل در تمام مواد اولیه و نهایی توسط کارشناسان خودمان انجام می گیرد.

وی گفت:  تولید میلگرد با استانداردهای بین المللی و آزمایش از نظر کشش و مقاومت های خواص مکانیکی ، آنالیز های متفاوت خمش ها و بازخم باعث شده است تا بازارهای کشور های همسایه و همچنین داخلی اعتماد کرده و مشتری این مجموعه باشند.
حسن پور همچنین به دریافت استاندارد کشور گرجستان اشاره کرد و گفت: کشور گرجستان برای میلگردهای خود استانداردی متفاوت دارد که در تلاشیم با دریافت مجوز و به دست آوردن کیفیت مورد نیاز آن ها صادرات خود را به این کشور نیز آغاز کنیم.  
وی ادامه داد: تمام این فعالیت ها و حرکت ها باعث شده است  در کل کشور فروش میلگرد داشته باشیم و باعث افتخار است که با کارخانه های بزرگ تولید فولاد نیز همکاری داریم و به آن ها میلگرد های خود را به فروش می رسانیم.
حسن پور به چالش های این صنف اشاره کرد و گفت: دلیل اینکه ما با اهداف خود فاصله داریم  به خاطر نوسانات بازار و مشکلات ارزی و صادرات است به طوری که وجود پروسه های اداری بسیار باعث شده است روز به روز از اهداف خود فاصله بگیریم.   
وی ادامه داد: قطعات و مواد اولیه تولید میلگرد از جمله شمش به خاطر نوسانات بازار با دو برابر یا سه برابر نرخ خریداری می شود که باعث می شود قیمت اجناس و خروجی هم با قیمت متفاوت عرضه گردد که این از طرف دیگر باعث بی اعتمادی مشتریان خارجی می شود .
وی در انتها به مشکلات دیگر این صنف در بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: کارخانه ها و مجموعه های دولتی با خریداری شمش از بورس می توانند خود را به راحتی با شرایط وفق دهند اما این نوع خریداری برای بخش خصوصی مقدور نیست چرا که بعد از سه ماه و گاها چهار ماه بعد از خریداری و واریز هزینه شمش را تحویل می دهند. یعنی سه الی چهار ماه مجموعه باید منتظر بماند یا شمش وارد کارخانه بشود اما برای واحد های دولتی این اتفاق نمی افتد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است