پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98298  | تاریخ خبر : 1397/11/18  | ساعت : 11:01

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۸ به زیر نیم درصد کاهش یافت


نصر: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نسبت بودجه فرهنگی به بودجه عمومی در سال ۹۷ حدود ۰.۷ درصد بود که حتی به یک درصد هم نرسید، اما در بودجه سال ۹۸ هم کاهش یافت و به زیر نیم درصد کل بودجه رسید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازتسنیم، محمداسماعیل سعیدی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر 8 که در تالار اجتماعات بیمارستان شهید محلاتی سپاه برگزار شد، با بیان اینکه تحلیل‌هایی بود که چرا سپاه وارد ماموریت‌های خارج از نظامی‌گری می‌شو‌د، اظهار داشت: سپاه مجموعه‌ای است که در طول 40 سال گذشته، منشا بسیاری از خدمات و الگوسازی بود، الگوسازی در زمینه سلامت هم در دستور کار سپاه بود که بهترین نوع خدمات را در این مجموعه به مردم ارائه کرد تا ما را از شرایط گذشته به شرایط بهتر برساند.

وی ایجاد بیمارستان‌های صحرایی در مناطق محروم را یادآور شد و گفت: همه دیدند که چه اتفاقاتی در مناطق محروم با این حضور جهادی افتاد که همه اینها با تفکر جهادی و انقلابی بود. 

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علاوه بر حوزه سلامت، نیروهای سپاه و بسیج در عرصه‌های مختلف خدمات بزرگی ارائه کرده‌اند، گفت: همه وجدان‌های بیدار اذعان دارند که هر جا تفکر بسیجی و انقلابی بود، موفق شدیم و هرجایی به تفکر بسیجی میدان ندادند، با مشکل مواجه شدیم.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت‌ها در عرصه‌های امنیتی و نظامی مدیون افرادی است که دارای تفکر بسیجی و روحیه انقلابی بودند، تصریح کرد: در کارنامه 40 ساله انقلاب اسلامی همواره ردپای تفکر انقلابی را می‌بینیم.

سعیدی ابراز داشت: اگر ناکامی‌هایی بوده است، ردپای جریان غرب‌گرا را می‌بینیم که از ابتدای پیروزی انقلاب هیچ باوری به آرمان‌های امام نداشته و ندارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اجازه داد در این 4 دهه از انقلاب، جای مدعی و متهم عوض شود خاطر نشان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که دستگاه تبلیغاتی سنگین دشمن نیروهای مخلص انقلابی را متهم می‌کند و می‌خواهد به موضع انفعال بیاندازد، امروز شاهدیم که مقصرین اصلی بسیاری از مشکلات کشور، مدعی شده‌اند.

وی با اشاره به هجمه‌های سنگین برنامه‌ریزی شده به بودجه‌های نظامی و فرهنگی در ایام بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی، گفت: شاهدیم که درباره بودجه نیروهای مسلح و بودجه فرهنگی چه تبلیغات سنگینی راه انداختند، انگار کل مشکلات و مصیبت‌ها و بیکاری جوانان و رکود که به جهت سوء تدبیر پیش آمد، همه زیر سر بودجه‌های نظامی و فرهنگی است در حالی که درصد بسیار کمی از بودجه را شامل می‌شوند.

سعیدی با بیان یک نمونه از وضعیت بودجه فرهنگی، اذعان کرد: نسبت بودجه فرهنگی به بودجه عمومی در سال 97 حدود 0.7 درصد بود که حتی به یک درصد هم نرسید، اما در بودجه سال 98 هم کاهش یافت و به زیر نیم درصد کل بودجه رسید اما برخی به صورت برنامه ریزی شده آمارهای دروغین به رسانه‌ها ارائه کردند.

وی در مورد بودجه فرهنگی و نظامی تاکید کرد: این درصد پایین از بودجه فرهنگی و نظامی، یعنی اینقدر در اشتغال اثر دارد که این همه هجمه به آن وارد می‌کنند یاهدف دیگری در پشت پرده این ماجرا قرار دارد؟

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی بودجه پرداختی به جامعه المصطفی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه کشورهای غربی به جوانان ما بورسیه می‌دهد و جوانان ما را با این بورسیه ها به خارج می‌برند افزود: ما هم یک جامعه المصطفی داریم که جوانان خارجی را در ایران، انقلابی تربیت می‌کنیم تا به کشورهای خود بازگردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است