پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98177  | تاریخ خبر : 1397/11/16  | ساعت : 07:07

در بازدید مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان شرقی از تحریریه نصر، مطرح شد؛

بانک سپه پیشگام در حمایت از تولیدکنندگان داخلی/ تحقق اهداف عالیه نظام بانکی با برقراری ارتباط جامع بین بانکداران و رسانه ها


نصر: مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان شرقی این بانک را بانکی پیشگام در عرصه حمایت از تولیدکنندگان داخلی عنوان کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان شرقی و معاونت مطبوعاتی اداره کل روابط عمومی بانک سپه کشور از تحریریه آژانس خبری، تحلیلی نصر نخستین رسانه دیجیتال استان بازدید و به گفت و گویی صمیمی در ارتباط با اقدامات بانک سپه در ارائه خدمات و همچنین کنترل فضای ارزی کشور پرداختند.

"نادر سلیمانی" در این دیدار اظهار داشت: بانک سپه آذربایجان شرقی در حال حاضر با80 شعبه و 912 نفر ظرفیت در حال فعالیت و خدمت رسانی به مشتریان است، سال گذشته و امسال با بازداری فعالیت 9 شعبه در سطح استان در صدد جاری و روان سازی امور  و سوق ارائه خدمات بر محور الکترونیکی بودیم که به موازات آن تعداد دستگاه های الکترونیکی و نرم افزارهای بانکی خود را ارتقا بخشیدیم، که به دنبال این امر تعداد دستگاه های خودپرداز در سطح استان به 223 عدد و تعداد پایانه های توزیع شده به 21 هزار دستگاه رسیده است.

وی ادامه داد: این بانک در بخش های ارزی و ریالی گام های موثری را در راستای ارتقا خدمات و همچنین حوزه آموزش های تخصصی برداشته است. گفتنی است این بانک در سال 94رتبه 6 را در بین بانک های استان به خود اختصاص داده بود که این رتبه سال گذشته به رتبه 4 استانی و 5 کشوری ارتقا یافت.

سلمیان تصریح کرد: بانک سپه به عنوان یکی از بازوان قوی اقتصادی کشور شناخته شده و تاکنون در تلاش بوده تا به وظیفه و رسالت حرفه ای خود به طور کامل عمل کند
این بانک تا به امروز 18 هزار میلیارد ريال تسهیلات به بخش توسعه و تولید استان آذربایجان شرقی تا پایان دی ماه سال جاری پرداخت کرده است. صنعت و معدن که  از مهم ترین بخش های تولیدی استان محسوب می شود بخش عمده ای از این بسته را  به خود اختصاص داده و از میزان تسهیلات مذکور 46درصد به  مبلغ 8 هزار و 260 میلیارد ریال به بخش های تولیدی پرداخت شده است.

وی در ادامه به مشارکت های اجتماعی بانک سپه آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت:از اقدامات شاخص بانک سپه در حوزه اجتماعی می توان به احداث 6 مدرسه در مناطق زلزله زده و محروم استان است، همچنین بانک سپه استان در سال جاری هزینه های اقلام تبلیغاتی خود را تجمیع و اقدام به خرید آمبولانس در راستای اهدا به دانشگاه علوم پزشکی کرده است.

واحدهای تولیدی؛ سنگر دار اقتصاد کشور 

مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان شرقی با بیان اینکه بانک سپه استان در شرایط نابسامان اقتصادی کشور همراه واحدهای تولیدی بوده است، اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور حضور بانک سپه در این عرصه یکی از حضور های پر رونق در سیستم بانکی محسوب می شود، این بانک در سال جاری اعتباری به میزان هزار میلیارد ریال برای واحدهای در حال توسعه در راستای حفظ اشتغال و رفع نواقص اختصاص داده که از این میزان، اعتباری بالغ بر 364 میلیارد ریال برای 47 واحد تولیدی پرداخت کرده است.

وی ادامه  داد: با فعالیت مستمر همکاران بانک سپه در ارائه خدمات به مشتریان بانکی، این بانک در سال 95، رتبه دوم استانی را در ارزیابی های اقتصادی استانداری و همچنین رتبه اول را در این ارزیابی طی سال 96 کسب کرده است.

سلیمانی افزود: این بانک از نخستین روزهای سال 96 با رونق بخشیدن به بازار کار تولیدکنندگان، 118 فقره تسهیلات را به ارزش هزار و 450میلیارد ریال تا دی ماه سال جاری در سامانه بهین یاب صمت برای واحدهای تولیدکننده ثبت شده در این سامانه تصویب و پرداخت کرده است.

 

پیشبرد طرح های ملی و استانی با مشارکت بانک سپه

مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان شرقی از برنامه های مشارکتی این بانک در طرحهای ملی و استانی سخن به میان آورد و گفت: این بانک در طرح های بزرگ ملی همچون احداث آزاد راه هشترود-مراغه و همچنین طرح های دیگر عمرانی استان همچون پارک آبی بزرگ هلیا، آذین گچ میانه، شرکت پارس، مهر و شیرین وطن مشارکت داشته است.

سلیمانی در ادامه به اقدامات این بانک در راستای ایجاد فضای مناسب خرید و افزایش تقاضا بین مردن اشاره کرد و گفت: برای بالا بردن قدرت خرید و ایجاد حس تقاضا بین مردم اقدامات کارآمدی را پیشبردیم، به طوریکه تا پایان دی ماه سال جاری، دو هزار و 600 فقره کارت اعتباری با اعتباری بالغ بر هزار و  342میلیارد ریال بین مشتریان توزیع کردیم تا فضایی مناسب را برای رونق تولید در منطقه ایجاد کند.

وی افزود: در بخش وام قرض الحسنه تا پایان دی ماه سال جاری  سه هزار و 600 فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتباری به میزان 561 میلیارد ریال به جوانان پرداخت شده است.

سلیمانی در پایان سخنان خود در ارتباط با سیاست های بانک سپه در راستای حمایت از  اقشار آسیب پذیر  جامعه، گفت: این بانک در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه هر هفته تفاهم نامه ای به طور متمرکز در تهران با مدیریت های امور حمایتی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد منعقد می سازد که تاکنون در این راستا 418 فقره تسهیلات با اعتبار  67 میلیارد ریال  پرداخت شده است.

 

تحقق اهداف عالیه نظام بانکی با برقراری ارتباط جامع بانکداران و رسانه ها

"محمود نکونام" معاونت مطبوعاتی اداره کل روابط عمومی بانک سپه کشور نیز در این دیدار بر لزوم برقراری ارتباط بین بانکداران و رسانه ها تاکید کرد و گفت: آنچه  در دستگاه و سازمان‌ها ارزش و اهمیت داشته و آنان را در نیل به اهداف عالی یاری می‌دهد، برقراری ارتباط است، بنابراین هر اندازه ارتباط برای ارائه اطلاعات فراگیر باشد، دستیابی به اهداف جوامع و سازمان‌ها سریع تر خواهد شد و رسانه ها در این میان نقش عمده ای را ایفا می کند، چراکه رسانه ها به عنوان یک علم دارای اصول منطقی، نظریه، الگو بوده و از قدرت پیش بینی نتایج و قابلیت تکرارپذیری و ظرفیت بالا برای سازمان دهی روابط اجتماعی و بهبود عملکرد سازمان های اجتماعی برخوردار هستند.

نکونام افزود: بهره گیری مناسب از ظرفیت ها و توانمندی‌های اطلاع رسانی رسانه های جمعی برای ارتباط و اثربخشی از موضوعات مهمی است که همواره در اولویت برنامه رسانه‌ای بانک سپه قرار گرفته و بدون تردید روابط عمومی‌ این بانک تاریخی برای تحقق این هدف نیازمند ایجاد برقراری ارتباطی علمی- تخصصی و منطقی با تمام رسانه‌های ارتباطی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه شناخت رسانه ها  از بانک سپه و حیطه فعالیت های آن پیش از برقراری ارتباط مستقیم کامل و جامع نبود، لذا فراهم سازی این فرصت موجب شناخت دوطرفه بانک سپه از نقش موثر رسانه ها در اشاعه فرهنگ بانک داری و همچنین آشنایی جامع اصحاب رسانه از فعالیت های با قدمت ترین بانک کشور می شود.

نکونام در پایان گفت: آشنایی مسئولان بانکی و رسانه ای، اهمیت و میزان اثر گذاری محیط رسانه را بیشتر آشکار می سازد و همچنین این تعامل باعث توسعه و ترویج فرهنگ بانکداری توسط رسانه ها می شود.

گزارش نصر می افزاید، در پایان این دیدار بازدیدی از بخش های مختلف آژانس خبری تحلیلی نصر نخستین رسانه دیجیتال شمال غرب کشور انجام شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است