پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   98100  | تاریخ خبر : 1397/11/14  | ساعت : 10:00

استاندار آذربایجان شرقی:

لزوم بزرگداشت مفاخر آذربایجان و معرفی گنجینه‌های عظیم فرهنگی به نسل جوان


نصر: استاندارآذربایجان شرقی با تأکید بر معرفی گنجینه‌های عظیم فرهنگی استان به نسل جوان، گفت: فرهنگ، هنر و ادب، زیربنای توسعه هر جامعه‌ای است و مزیت اصلی تبریز و آذربایجان نیز در این حوزه است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر،  محمدرضا پورمحمدی در دیدار با اعضای شورای علمی و سیاست‌‌گذاری جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی، اظهار داشت: متأسفانه ما از گنجینه‌های تاریخی خود غفلت کرده‌ایم و امروز باید این غفلت‌ها را جبران کنیم.

وی افزود: بزرگداشت چهره‌های درخشان فرهنگ، هنر و ادب تبریز و آذربایجان، وظیفه‌ای است که امروز بر عهده ماست و می‌تواند بخشی از غفلت‌های گذشته در این حوزه را جبران کند.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه برگزاری جشنواره پروین اعتصامی کار بزرگی است، خطاب به اعضای شورای علمی و اجرایی این جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره را به عنوان ادای دین به تاریخ آذربایجان نگاه کنید.

وی افزود: استانداری نیز با تمام توان آماده همکاری و حمایت از این جشنواره و برنامه‌های مشابه در راستای بزرگداشت مفاخر فرهنگ و ادب استان است.

پورمحمدی همچنین بر همکاری رسانه ملی در معرفی شاعره بزرگ ایران‌زمین، پروین اعتصامی و فضاسازی مناسب شهری از سوی دستگاه‌های مسئول در طول برگزاری جشنواره تأکید کرد.

جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، 25 اسفند همزمان با زادروز این شاعره بزرگ ایرانی در تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است