پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97819  | تاریخ خبر : 1397/11/08  | ساعت : 11:29

پزشکیان در گفتگو با «نصر» مطرح کرد؛

تاکید رهبری بر واگذاری بنگاه های دولتی به افراد اهل و درستکار/ پوری حسینی باید پاسخگوی عملکرد سوال برانگیز خود در برابر قانون، رسانه ها و افکار عمومی باشد


نصر: نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: من در جلسات از مقام معظم رهبری شنیده ام که در خصوص واگذاری های بنگاه های دولتی به بخش خصوصی تاکید کرده اند واگذاری ها به افراد اهل، درستکار و پاک انجام شود، ولی نتیجه ای می بینیم آن چیزی نیست که انتظار می رفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "مسعود پزشکیان" با انتقاد شدید از عملکرد سازمان خصوصی سازی، به خبرنگار «نصر» گفت: سازمان خصوصی سازی ادعا می کند که از محل فروش سهام گروه ماشین سازی تبریز باید بدهی خزانه را از بابت تامین نقدینگی صندوق بازنشستگی فولاد بپردازد!

وی افزود: نوع خصوصی سازی در کشور اساساً ایراد دارد و درست نیست و کارخانه هایی که قبلا بالای 5 هزار نفر کارگر داشتند، الان با خصوصی سازی با مشکل مواجه شده اند، تعدیل نیرو داشته اند و برخی تعطیل هم شده اند و برخی هم مانند بنیان دیزل تخریب شده و از بیخ و بن نابود شده است.

پزشکیان گفت: اگر عملکرد سازمان خصوصی سازی درست بود، چرا باید شاهد چنین مشکلاتی در صنایع واگذار شده به بخش خصوصی بودیم؟ پس این ها هر چقدر هم عملکرد خودشان را توجیه کنند، قابل قبول نیست و عملکرد سازمان خصوصی سازی به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

وی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی نیز گفت: تحقیق و تفحص ها در مجلس معمولا مشکلی را حل نکرده و چند مورد به نتیجه رسیده و به قوه قضائیه ارجاع شده است. روش و ساختار سازمان خصوصی سازی غلط است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر ادامه داد: ساختار مدیریتی کشور ما این امکان را فراهم نمی کند که فرایندها اصلاح شود و وقتی می بینیم قانونی درست اجرا نشده و شکست خورده، باز هم به اجرای آن ادامه می دهیم. هیچ کس مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.

پزشکیان افزود: از یک طرف می گویند این قانونی است که خودتان نوشته اید و از طرف دیگر ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص کلیات اصل 44 را مطرح می کنند، اما کسانی که خصوصی سازی می کنند بر اصل اهلیت خریدار تعهدی ندارند. من در جلسات از مقام معظم رهبری شنیده ام که در خصوص واگذاری های بنگاه های دولتی به بخش خصوصی تاکید کرده اند واگذاری ها به افراد اهل، درستکار و پاک انجام شود، ولی نتیجه ای می بینیم آن چیزی نیست که انتظار می رفت.

وی گفت: با وزیر سابق کار توافق کرده بودیم که سهام ماشین سازی تبریز به شستا واگذار شود و دکتر عبدالعلی زاده هم به عنوان رئیس هیات مدیره وقت شستا با این امر موافقت کرده بود و وزیر وقت صنعت و اقتصاد هم موافقت خود را اعلام کرده بود، اما پوری حسینی مخالفت کرد و مقابل انتقال سهام ماشین سازی تبریز به شستا ایستاد.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حتی اگر قرار است کارخانه ای به بزرگی و اهمیت ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی واگذار شود، نباید به اصلاح روی سر جنس زد و مفت فروشی کرد. صنعتی که می توانست صنعت یک کشور را پشتیبانی کند، اکنون در چنین شرایطی گرفتار شده است.

پزشکیان به ابهامات واگذاری کشت و صنعت دشت مغان، هفت تپه، هپکو و... نیز اشاره کرد و گفت: رئیس سازمان خصوصی سازی باید پاسخگوی عملکرد سوال برانگیز خود در برابر قانون، رسانه ها و افکار عمومی باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (4)

جناب آقای پزشکیان چرا قانون بد را عوض و اصلاح نمی کنید. نتیجه قانون بد اجرای بد آن توسط سازمان خصوصی را بدنبال داشته که منجر به نابودی صنعت ماشین سازی کشور شده است.
16:02:09 1397/11/09
بهبود
  
تا این نمایندگان استان ما هستند وضعیت صنعت اصلا درست نمی شود چون اینان در هر دوره ای دنبال ورود کردن افراد ستاد انتخاباتی خودشان برای سهم خواهی و ورود کردن به کارخانه ی ماشین سازی تبریز بوده اند بس؟
22:42:26 1397/12/14
قادر
  
چه کسی و چطوری می خواهد پوری حسنیی را مجبور و ملزم به پاسخگوئی از عملکرد خودش و سازمان خصوصی سازی بکند؟ آیا غیر از مجلس نهاد دیگری هست؟ چرا می گویید آنچه را که عمل نمی کنید؟
11:16:07 1397/12/01
کارگر
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است