پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97668  | تاریخ خبر : 1397/11/05  | ساعت : 19:35

یادداشت/

دردنامه


نصر: درمرداد سال 96 با برگزاری موفق اولین دوره جشنواره فیلم تبریزامید به پویایی وتحرک در نزد اهالی فیلم و هنر تبریز و استان قوت گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

 دراین راستا آنچه حائزاهمیت بود استمرارجشنواره در سال های بعدی با رویکرد تبدیل این جشنواره به جشنواره منطقه ای و ملی بوده که همین موضوع ، باعث پیگیری تداوم برگزاری جشنواره درسال جاری شد.هیات مدیره جدید انجمن سینماگران بنا بر خواسته به حقه اهالی فیلم وسینما اقدام به برگزاری مرتب جلسات سیاست گذاری وشورای برگزاری و در نهایت انتخاب دبیر جشنواره نمود.

روند برگزاری جشنواره با انتشارپوستر وفراخوان جشنواره و نیزایجاد سایت به مرحله عملیاتی رسید که استقبال فیلمسازان استان وهمینطور فیلمسازان استان های هم زبان دراین راستا قابل توجه است اما اکنون در فاصله یک ماه و نیم مانده به برگزاری دومین جشنواره فیلم تبریز این جشنواره از لحاظ حمایت های مادی و معنوی دچار مشکلاتی است و گویا مسئولین و مدیران فرهنگی و هنری و سایر مسئولین و مدیران استانی که می توانستند گوشه ای ازامورات جشنواره را به دست گیرند ،در خواب هستند و این جشنواره در کمال بی اعتنایی متولیان فرهنگی و هنری به سر می برد. شگفتی این موضوع زمانی دوچندان می شود که نماینده شهربابل برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره "وارش" در شهرشان بیانیه می دهد و حمایت خود را اعلام می کند اما نمایندگان شهر تبریز حتی نمی دانند که اساسا چنین جشنواره ای وجود دارد و به دومین دوره رسیده است. با این اوصاف توقع ما درانجمن سینماگران استان حمایت های مادی و معنوی همه جانبه نهادها و ارگان ها و سازمان های شهری برای برگزاری جشنواره فیلم تبریز است که عنوان کلی "تبریز" را یدک می کشد و بی شک با هرچه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره ضمن معرفی  ظرفیت های هنری شهر و استان می تواند به تحرک و بالا بردن سطح فرهنگی و هنری منطقه کمک کند. امیدواریم اکنون که سینماگران استان و تبریز با اتکا به داشته های خود، بدون حمایت های مالی اقدام به تولید فیلم می کنند،متولیان امر از استاندار و فرماندر تا دیگر مدیران سازمان ها و نهادها به داد این جشنواره برسند تا جشنواره فیلم تبریز به سرنوشت جشنواره های وحدت، رحمت و سیب دچار نشود.وجود و استمرارجشنواره فیلم تبریز خواسته به حق فیلمسازان استان در کنار برگزاری همایش ها،سیمنارها و جشنواره های ریز و درشت است.

هیات مدیره انجمن سینماگران آذربایجان شرقی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است