پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97471  | تاریخ خبر : 1397/11/01  | ساعت : 10:49

یادداشت// خداخواه*

لزوم ارتقاي سطح فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي در شهر


نصر: شهروندي همواره يك ايده ي دوجانبه در جامعه و بنابراين يك ارتباط اجتماعي است و حقوق شهروندي جز لاينفك جامعه مدني و مبناي تشكيل آن به شمار مي رود، چرا كه امكان مشاركت داوطلبانه همه ي افراد را در تمامي عرصه هاي اجتماعي و فرهنگي فراهم مي سازد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

اگر جامعه اي به شهروند مفيد و موثر نياز دارد پس بايد اين اطمينان حاصل شود كه شهروندان جامعه از طريق فرصت هايي كه براي آنان ايجاد شده براي اكتساب مهارتها، توانايي ها و اطلاعات ضروري تربيت شوند.
لزوم ارتقاي فعاليت فرهنگي و  اجتماعي در شهر نياز امروز جامعه ما است كه مي تواند دو حوزه هاي هويت ملي، آموزه هاي ديني، مذهبي ، آشنايي با قوانين و مقررات و رفتار و روابط اجتماعي تقويت گرديده و توسعه يابد.
در اين راستا همواره جلب رضايت عمومي و مشاركت شهروندي از پارادايم هاي جديد مديريت شهري در جوامع توسعه يافته به شمار مي آيد و از شاخص هاي اصلي آن مي توان به تاثير مولفه هاي حقوق شهروندي در زندگي زنان و كودكان در شهرها اشاره كرد.
امروزه همكاري و تقويت فعاليت هاي كليه نهادهاي فرهنگي و اجتماعي كه وظيفه اجراي آموزش هاي شهروندي را برعهده دارند، از نيازهاي اصلي مديريت شهري است.

*مشاور شهردار تبريز در امور بانوان

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است