پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97447  | تاریخ خبر : 1397/10/30  | ساعت : 17:45

گزارش/

حاشیه های برفی یک نشاط اجتماعی


نصر: بارش برف سنگین روز جمعه تبریز که همراه با شور و حال وصف ناپذیر مردم این کلانشهر همراه بود، به دلیل بروز یک اتفاق نادر منجر به بروز حاشیه هایی برای یک نشاط اجتماعی شد که از ابعاد مختلف می تواند قابل بررسی باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، انتشار تصاویر منتسب به 2 دختر نوجوان در بوستان «ائل گولی» تبریز که در محاصره جمعی از پسران گرفتار شده و به سمت آنها گلوله های برفی پرتاب می شود، موجی از اعتراض همراه با نفرت را موجب شد و بازتاب وسیعی در فضاهای مجازی پیدا کرد.
هرچند این نوع رفتار خشن و دور از نزاکت فردی و اجتماعی غیر قابل بخشش و البته جای تامل و تاسف بسیار دارد، اما ارایه تفسیرهای غیرواقع بنیانه با هدف تصویرسازی منفی از تبریز و خطه آذربایجان با تمسک به این اتفاق نیز اقدامی غیراخلاقی و ناپذیرفتنی است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به انتشار فیلم مربوط به صحنه های یاد شده که در آن 2 بانوی محترم مورد حمله قرار می گیرند، گفت: بدون تردید این اقدام و رفتار دور از شان انسانی و اجتماعی بوده و از طرف ما محکوم است.
علی بدرشکوهی افزود: نفس انجام کاری که منجر به تضییع حقوق هر فردی بشود، زشت و غیر قابل چشم پوشی است.
وی با بیان اینکه مقام های قضایی و انتظامی باید مشخص کنند که فیلم منتشر شده مربوط به تبریز است یا نه، اظهار داشت: اینکه محل وقوع این اتفاق غیرانسانی تبریز است یا نه، محل تردید می باشد؛ اما در هر حال اگر محل این اتفاق تبریز باشد، باعث شرمندگی و تاسف بسیار است که در یک شهر فرهنگی و تاریخی چنین اتفاقاتی روی می دهد.
بدرشکوهی ادامه داد: تبریز و آذربایجان در طول تاریخ درخشان خود همواره به لحاظ فرهنگی و اجتماعی نه تنها در ایران اسلامی بلکه در منطقه و جهان جایگاه ممتاز و برجسته داشته و بروز حوادث فوق تاسف بار است و البته نمی توان این اقدام را به مجموعه شهروندان تبریزی تسری داد.
وی یادآوری کرد: اینکه عده ای در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی حادثه یاد شده را بهانه ای برای تهدید و تحریف نشاط اجتماعی مردم کنند، به هیچ عنوان پسندیده نیست، زیرا رونق تفریحات سالم اجتماعی و فرهنگی مورد تایید نظام و مدیریت استان است، اما باید توجه داشت که نباید از این فضای نشاط آور برای جریحه دار کردن احساسات مردم سوء استفاده نمود.
این گزارش حاکی است، فرمانده انتظامی شهرستان تبریز نیز در واکنش به فیلم منتشر شده فوق، با بیان اینکه تاکنون هیچ شکایتی از آزار و اذیت دختران گزارش نشده است، گفت: هنگام حضور نیروهای انتظامی در محل هیچ شاکی به پلیس مراجعه نکرد.
سرهنگ فرهنگ نوروزی اظهار داشت: حتی خانواده‎هایی که در محل یاد شده حاضر بودند، از حضور پلیس قدردانی می ‌کردند.
وی با اشاره به اینکه به دنبال بارش برف روز جمعه و حضور مردم در پارک ائل گلی برای شادی و تفریح، عوامل انتظامی نیز در محل حاضر بودند، افزود: انتظار می‎رود مردم در مواقع اینچنینی که با ازدحام همراه است، با پلیس همکاری کنند.
نوروزی ادامه داد: روز جمعه حدود 25 هزار نفر برای شادی و تفریح در پارک «ائل گولی» تبریز حضور داشتند، اما باید توجه کرد که برای حضور در چنین فضاهایی و تفریح جوانان فرهنگ سازی لازم است.
این گزارش می افزاید، طی سال های اخیر با بارش برف در تبریز که به دلیل شرایط آب و هوایی ویژه و کوهستانی در فصل سرما همواره وجود دارد، تعدادی از پارک ها و بوستان های شهری به ویژه پارک وسیع «ائل گولی» به محلی برای تفریح سالم و برف بازی خانواده ها تبدیل می شود که می توان با برنامه ریزی های تعریف شده و اجرای جنگ های شادی آور و متنوع توسط شهرداری و نهادهای فرهنگی، از وقوع اتفاقات نادرست جلوگیری کرد، تا حاشیه های جزئی بهانه ای برای تحت شعاع قرار دادن نشاط اجتماعی شهروندان نشود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

وقتی بر روی جوانان کار درست فرهنگی انجام نمی دهید و غفلت می کنید همین می‌شود که برای فرار از واقعیت منکر اتفاق در تبریز می‌شوید. پارک ائل گلی را همه می‌شناسند و تردیدی نیست که همه مسئولان تبریز تا گردن سر در برف کرده‌اند.
12:54:27 1397/11/06
.
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است