پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97444  | تاریخ خبر : 1397/10/30  | ساعت : 17:28

در نامه مشترک نمایندگان مجلس و سازمان های مسئول به دولت تاکید شد؛

لزوم بازگشت گروه ماشین سازی تبریز به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران/ از واگذاری ماشین سازی به بخش خصوصی صرف نظر شود


نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: از وزیران صنعت و اقتصاد خواسته ایم از واگذاری گروه ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی صرف نظر شده و سهام این گروه به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگردانده شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "اسماعیل سعیدی" از تشکیل جلسه مشترک برخی نمایندگان مجلس با نمایندگان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان خصوصی سازی، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و برخی سازمان های نظارتی در خصوص تعیین تکلیف گروه ماشین سازی تبریز خبر داد و به خبرنگار «نصر» گفت: نمایندگان مجلس و نمایندگان سازمان های حاضر در این جلسه در نامه به وزیران صمت و اقتصاد خواستار تعیین تکلیف سریع گروه ماشین سازی تبریز شدند.

وی به جایگاه ویژه و استراتژیک گروه ماشین سازی تبریز در بنیانگذاری و توسعه صنعتی کشورمان اشاره کرد و افزود: بر همین اساس خواسته شده است از واگذاری گروه ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی صرف نظر شده و سهام این گروه به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگردانده شود و یا دستکم این کارخانه به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: محصولات گروه ماشین سازی تبریز جزو ماشین افزارهای استراتژیک و تحریمی است و کوچکترین آسیب به این کارخانه مادر به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

سعیدی از پیگیری بسیار جدی مسائل گروه ماشین سازی تبریز توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبر داد و تاکید کرد: از هیچ اقدامی برای حل مشکلات این واحد صنعتی استراتژیک و کمک به رونق تولید در گروه ماشین سازی تبریز فروگذار نمی کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

بهترین راه ادامه و استمرار فعالیت ماشین سازی تبریز واگذاری آن به کنسرسیومی از وزارت دفاع،وزارت نیرو، وزارت نفت، وزارت صنعت و وزارت کار می باشد.
17:04:29 1397/11/08
کارگر ماشین سازی
  
سازمان گسترش طی بیش از 40 سال مدیریت ماشین سازی تبریزآن را به ورطه نیستی و نابودی کشاند بدین صورت که هیچ برنامه توسعه ای در مورد تولید ماشین افزار انجام نداد و با انتخاب و انتصاب مدیران عامل و هیئت مدیره های نالایق بتدریج شرکت به تحلیل رفت و بسیاری از ماشین آلات آن از طریق مزایده بفروش رسید و حالا با کمک سازمان خصوصی سازی تبدیل به یک جنازه شده است. و . . .
14:36:27 1397/11/07
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است