پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97440  | تاریخ خبر : 1397/10/30  | ساعت : 16:31

اختراع محققان دانشگاه تبریز:

“بتن سبک سازه‌ای پرمقاومت نورگذر” محققان کشور ثبت جهانی شد


نصر: اختراع محققان دانشگاه تبریز با عنوان «بتن سبک سازه‌ای پرمقاومت نورگذر (ELASTICON)» از سوی سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت جهانی شد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا،  آقای احسان دادخواه خیابانی، دانشجوی دکترای زلزله دانشگاه تبریز، در این خصوص گفت: ساخت و تولید “بتن سبک سازه‌ای پرمقاومت نورگذر” با استفاده از تکنولوژی نانو است که اخیراً ثبت جهانی آن به صورت PCT با ایندکس ثبت جهانی اختراع PCT Manufacture process of High strength structural lightweight transparent concrete در WIPO شده است.

وی افزود: این طرح همچنین در چهل و ششمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی اختراعات ۲۰۱۸ ژنو در بخش عمران و معماری، موفق به کسب مدال طلای این دوره مسابقات شده بود.

آقای خیابانی تصریح کرد: هدف از ساخت این بتن، بهبود رفتار بتن سبک سازه‌ای بوده، به طوری که جزو بتن‌های پرمقاومت است و قابلیت گذردهی نور را نیز داراست.

این اختراع حاصل تلاش‌های سه ساله احسان دادخواه خیابانی، مجری طرح و دانشجوی دکترای زلزله دانشگاه تبریز، حسن نمازی ربطی استاد شیمی دانشگاه تبریز و محمد خیراللهی دهخوارقانی دانشجوی دکترای سازه دانشگاه صنعتی سهند است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است