پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97311  | تاریخ خبر : 1397/10/27  | ساعت : 13:30

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز در بازدید از تحریریه آژانس خبری تحلیل نصر مطرح کرد:

اتاق بازرگانی تبریز آماده برگزاری شایسته انتخابات/ اتاق تبریز پیشتاز اتاق های ایران


نصر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: اتاق تبریز آماده برگزاری شایسته انتخابات هیات نمایندگان اولین اتاق بازرگانی ایران است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "صمد حسن زاده" در بازدید از تحریریه «نصر» پاسخگوی سوالات خبرنگاران نصر شد.

رئیس پارلمان بخش خصوصی تبریز در خصوص ویژگی های شخصیتی زنده یاد مهندس محمدتقی توکلی با بیان اینکه این مرد بزرگ تاریخ صنعت کشور تنها برای آذربایجان نبود و برای همه ایران سال ها صادقانه تلاش کرد، گفت: زمانی که حتی درصدی از امکانات امروز کشور وجود نداشت، مهندس توکلی صنایع مادر و راهبردی مانند گروه کارخانجات ماشین سازی تبریز، گروه کارخانجات تراکتورسازی تبریز، بلبرینگ سازی تبریز، چرخشگر، ایدم، ریخته گری ماشین سازی و تراکتورسازی، هاکسیران دیزل، صنایع فولاد کشور از جمله ذوب آهن، مس سرچشمه و... را بنیان گذاری کردند و در کنار آن ها با بنیان گذاری مراکز آموزشی به رشد و پرورش مدیران صنعتی و اقتصادی کشور کمک کردند.

وی افزود: ایشان در سال های 1335، زمانی که در تبریز برق و روشنایی نبود با راه اندازی شبکه توزیع برق روشنایی زندگی را به مردم هدیه کرد و در آن زمان از بابت این خدمات حتی پولی از خانواده ها گرفته نمی شد.

حسن زاده با تاکید بر اینکه روش و منش این مرد بزرگ باید الگوی ما و جوانان ما در سبک زندگی و تلاش برای رشد و آبادانی کشورمان باشد، اذعان داشت : تا زمانی که اعتباری برای نیکوکاری در دنیا باقی باشد، خدمات مهندس توکلی فراموش نشدنی خواهد بود.

این گزارش می افزاید، صمد حسن زاده در خصوص روند و نحوه برگزاری انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز نیز گفت: اتاق تبریز آماده برگزاری شایسته انتخابات هیات نمایندگان اولین اتاق بازرگانی ایران است.

وی ادامه داد: هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در مقابل مردم مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و اعتمادی که مردم به اتاق دارند بزرگترین سرمایه است، برای حفظ آن باید تلاش شود، از این رو هیاتی که با انتخابات تشکیل می یابد باید توان به ثمر رساندن رسالت اتاق را داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه که هیات نمایندگان اتاق نباید به دنبال مقام و میز باشند، بلکه تلاش کنند در اقتصاد کشور تاثیر گذار باشند، اظهار داشت: اتاق بازرگانی در بیشتر مجامع قانون گذاری و تصمیم گیری کشور نماینده دارد و می تواند تاثیر گذاری زیادی در امور مختلف  داشته باشد .

حسن زاده اضافه کرد: اعضای هیئت نمایندگان اتاق باید با مفاهیم کارگری، بیمه، مالیات، قوانین اداره کار، محیط زیست، حمل و نقل و تجارت جهانی آشنا باشند تا بتوانند رسالت سنگین اتاق بازرگانی را به ثمر برسانند.

وی در پاسخ به اینکه نماینده ای از اتاق تبریز در هیئت رئیسه اتاق ایران  حضور ندارد، اذعان داشت: این عدم حضور دلیل بر این نمی شود که اتاق تبریز جایگاه پایین دارد بلکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز چند سر و گردن بالاتر از اتاق استان های دیگر است و تمام اعضای هیئت رئیسه اتاق مدیران واحدهای برتر و صادراتی نمونه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز افزود: اگر قرار باشد در جمع هیئت رئیسه اتاق ایران عضوی از تبریز حضور داشته باشد، مستلزم این است که حضور پررنگی داشته باشند زیرا تبریز به عنوان قطب صنعتی کشور شناخته می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است