پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97223  | تاریخ خبر : 1397/10/26  | ساعت : 08:36

یادداشت/

پذیرش شکست از سوی وزیر ارزشمند است


نصر: آقاي وزير اين متن را مي نويسم نه به خاطر شكست پروژه تان بلكه حتي اگر موفق هم بود اين سوالات را بايد در ذهنمان تداعي و پاسخ مي داديم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

آيا براي ارسال دو ماهواره بايد رفت و صفر تا صد تكنولوژي پرتاب موشك را اختراع كرد؟

آيا نمي شد اين ماهواره تان را مي داديد و كشوري همچون قزاقستان آن را پرتاب مي كرد و اگر با شكست مواجه مي شد غرامت و خسارت مي گرفتيد؟

آيا براي تهيه يك لاستيك ماشين كه هر چند سال يكبار استفاده مي شود كارخانه توليد لاستيك تاسيس مي كنند؟

اگر شما يك شركت خصوصي بوديد و آزمايش و خطا هاتان از جيب خودتان بود مي گفتيم صلاح كشور خويش خسروان دانند ولي ما در شرايطي هستيم كه سالانه هزاران نفر به خاطر نقص فني و پايين بودن ايمني خودرو ها جان خود را از دست مي دهند آيا اولويت اول ما دستيابي به تكنولوژي پرتاب ماهواره است؟

دانش و تكنولوژي در كشورهاي توسعه يافته در رشته هاي مختلف به صورت همزمان رشد مي كنند نه اينكه كشاورزي و صنعت و سلامت عقب باشد ولي صنعت فضايي پيشرفته . مثال شفاف پيشرفت كره شمالي با كره جنوبي را مقايسه كنيد با سياست هاي علمي كشور ما شبيه كدام كشور هستيم؟! هزينه هاي كه از بيت المال صرف مي شود بايد توجيه اقتصادي داشته باشد به فرض موفق بودن پروژه پرتاب بازگشت سرمايه شما چند صد سال بعد خواهد بود؟ و در آخر يك تشكر از شفافيت شما  و احترام به شعور مردم كه به اشتباه خود اعتراف مي كنيد و ميمون خالدار به فضا نمي فرستيد و بعد ميمون بي خال به مردم تحويل دهيد.

همچنين اميدوارم از سوالات من ناراحت نشويد چراكه از حقوق من ٢٥ درصد كم مي كنند و به عنوان ماليات به خزانه واريز مي كنند و اينجانب حق خود مي دانم تا اين سوالات را از شما بپرسم.

 

امیر آقازاده - کارشناس IT

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

نگارنده بدجوری توخوابه فعلا.
12:43:44 1397/10/26
احسان
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است