پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97051  | تاریخ خبر : 1397/10/22  | ساعت : 23:01

رئیس اتاق بازرگانی تبریز مطرح کرد؛

افزایش فشار مالیاتی بر تولیدکنندگان/ بانک مرکزی عجولانه و غیر کارشناسی عمل می کند


نصر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز از افزایش فشار مالیاتی به بخش تولید انتقاد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "صمد حسن زاده" عصر امروز در چهل و هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در آذربایجان شرقی، افزود: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برای بیان نارسایی ها و مشکلات بخش تولید و تصمیم گیری و تصمیم سازی برای حل آن ها ظرفیت های خیلی خوبی دارد.

وی ادامه داد: رونق فضای کسب و کار بیشتر از مسائل مالی و اقتصادی، به اصلاح قوانین دست و پاگیر و ثبات در تصمیم گیری نیاز دارد و در این صورت فضای کسب و کار استان به صورت قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

رئیس پارلمان بخش خصوصی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سرمایه گذران برای حضور در استان به شاخص هایی چون رونق فضای کسب و کار دقت زیادی می کنند، افزود: مدیران استان باید همه تلاش خود را برای بهبود فضای کسب و کار استان انجام دهند.

حسن زاده به مشکلات بخش تولید در حوزه مالیات و مالیات بر ارزش افزوده، گفت: در سایر کشورها تجربه نشان می دهد که در بحران های اقتصادی، تولیدکنندگان را از پرداخت مالیات معاف می کنند، اما در کشور ما فشار مالیات به بخش تولید در شرایط فعلی بیشتر شده است و آن طور که مشخص است دولت در سال آینده معافیت های مالیاتی صادرکنندگان را لغو کرده است.

وی از عملکردهای غیر کارشناسی و عجولانه بانک مرکزی در کنترل بازار ارز انتقاد کرد و افزود: بانک مرکزی به خاطر نیازهای ارزی بخشنامه های عجولانه و غیر کارشناسی متعدد صادر کرده و به صادرات کالاهای غیر نفتی صدمه وارد کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است