پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97050  | تاریخ خبر : 1397/10/22  | ساعت : 21:39

معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی:

آغاز طرح شناسایی و دستگیری محکومان متواری در آذربایجان شرقی / راه اندازی "سامانه سجا" جهت ارتباط با مردم


نصر: معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی در نشست خبری با  هم اندیشی با تاثیر گذاران و فعالان شبکه های اجتماعی از سیاست های قوه قضاییه از آغاز طرح شناسایی و دستگیری محکومان متواری در آذربایجان شرقی خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بابک محبوب علیلو در جلسه هماهنگی و هم اندیشی با تاثیر گذاران و فعالان شبکه های اجتماعی با بیان اینکه به عنوان معاونت اجتماعی باید بتوانیم پاسخگوی مطالبات عمومی رسانه ها باشیم و همچنین از ظرفیت های رسانه در راستای جامعه سازی و پیشگیری از اسیب های اجتماعی استفاده کنیم، گفت: می توانیم به واسطه سامانه سجا که به تازگی راه اندازی شده است، ارتباطی سازمان یافته با رسانه ها داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه تحقق برنامه‌های پیشگیری از جرم بدون  همراهی و مشارکت مردم و رسانه میسر نیست و نظام قضائی حاکم در ایران ،اظهار داشت: نظام قضائی مبتنی بر سیاست جناحی مشارکتی است، بر همین اساس برای این که بستر و زمینه برای مشارکت مردم در زمینه کاهش و کنترل جرائم فراهم شود، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه سامانه‌ای به نام،" سامانه جامع اطلاعات مردمی" به اختصار "سجام" را در فضای مجازی راه اندازی کرده است.

 وی ادامه داد: اقشار مختلف مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه یاد شده ثبت نام و پس از احراز صلاحیت افراد، به عنوان ناظرین مردمی پیشگیری از وقوع جرم شناخته شوند ، همچنین شهروندان می‌توانند اطلاعات  وقوع جرائم مشاهده شده را بارگذاری  و علاوه بر آن نکته نظرات خود را نیز در این سامانه قرار دهند، بدین صورت است که می‌توان در راستای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی جرائم با مشارکت مردمی موفق عمل کرد.

وی راه ارتباطی دیگر با این معاونت را کانال رشاد نیوز در شبکه اجتماعی سروش خواند و اذعان داشت: تلاش داریم مواردی که مربوط به اسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرم است را جهت افزایش اطلاعات عموم در این کانال منتشر کنیم.

معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود: اداره کل دادگستری استان، با هدف فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاه سازی عمومی، برنامه‌های پیشگیرانه متعددی در دستور کار خود قرار داده است که به پیشگیری از وقوع جرم و آگاه سازی مردم از جرائم موجود در جامعه می‌پردازند.

وی با بیان اینکه طرح شناسایی و دستگیری محکومین و طرح مجازات های جایگزین حبس از جمله اقداماتی است که این مجموعه برای آن برنامه ریزی کرده است، گفت: مطالبه عمومی مردم از ما اجرای احکام صادر شده است و ما با استفاده از این طرح افرادی که مرتکب جرایم غیر عمد و غیر مهم شدند را  بجای محکومیت به زندان و مجازات های خار و ذلیل کننده، ملزم می کنیم تا به نفع جامعه خدمات عمومی انجام دهند.

محبوب علیلو اضافه کرد:اینگونه کسی ضرر ناشی از جرم در بزه دیده را جبران می شود و با کمک جامعه بزه کار در عین جبران ضرر نمی گذاریم مجددا مرتکب خطا شود و برچسب بزه کاری بر وی زده نمی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است