پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   97005  | تاریخ خبر : 1397/10/22  | ساعت : 08:50

امام جمعه مهربان:

احداث بیمارستان دوم شهرستان سراب ، حق مردم مهربان است


نصر: امام جمعه مهربان گفت : عدم وجود دستگاه و متخصص سونوگرافی و امکانات دندانپزشکی در مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی  مهربان غیر قابل قبول است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلمین حسن مرسلی امام جمعه مهربان در خطبه های نمازجمعه این شهر، ضمن سفارش خویش و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، با تقدیر و تشکر از حضور ثقفی فرماندار شهرستان سراب و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورای اداری شهرستان سراب در نمازجمعه مهربان اظهار داشت : خوشبختانه فرماندار محترم شهرستان سراب به نمازجمعه که به تعبیر مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله الظعمی امام خامنه ای قرارگاه فرهنگی است توجه ویژه ای دارند و انشاء الله که جناب فرماندار و مدیران محترم حاضر در نمازجمعه ، در خصوص موارد مطرح شده در نماز جمعه توجهات و پیگیری های لازم را خواهند داشت.
امام جمعه مهربان به تخریب محیط زیست ، منابع طبیعی و همچنین آبروهای کشاورزان  بخاطر برداشت بی رویه شن و ماسه اشاره نموده و اظهار داشت : سال گذشته چندین  بار سیلاب به زمینهای کشاورزی مهربان خسارت وارد نموده است  و با توجه به تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سراب در محل بخشداری مهربان انتظار می رفت که با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه ، امور آب شهرستان سراب نسبت به تخصیص اعتبارات لازم برای  بازگشائی مسیر سیلابها ، اقدامات لازم را بعمل آورد که متاسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در این خصوص در عمل مشاهده نشده است و خطر همچنان کشاورزان را تهدید می کند.  

خطیب جمعه مهربان افزود:  واقعاً این بی توجهی ها انسان را در شرایط سختی قرار می دهد که اگر برف و باران ببارد قطعاً سیلاب می افتد و آنوقت کشاورزان در مسیر سیلاب ، دچار خسارت سنگینی می شوند و از طرف دیگر اگر برف و باران نباشد خشکسالی همه را اذیت خواهد کرد  و در این میان ما نیز نمی دانیم که از درگاه الهی ، طلب نزول برف و باران بکنیم یا خیر؟

مرسلی افزود: بنده در جلسه شورای اداری شهرستان سراب در 25دیماه 97  که مدیرکل محترم محیط زیست آذربایجان شرقی نیز در آن جلسه حضور خواهند داشت قطعاً از حق و حقوق کشاورزان منطقه به شدت دفاع خواهم کرد.
امام جمعه مهربان ، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در خصوص توجه به مشکلات مرکز بهداشتی و درمانی مهربان ، لزوم عنایت بیشتر به کمبودهای این مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی را یادآور شد و افزود: عدم تجهیز مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی مهربان که حق و الانصاف ساختمان شیک و زیبایی دارد همه را آزار می دهد
خطیب جمعه مهربان افزود: حضور  پزشک متخصص چشم یک روز در هفته بسیاری از مشکلات اهالی و بیماران را در این زمینه برطرف کرده است ، هر چند که یک روز در هفته جوابگوی تعداد مارجعه کنندگان نمی باشد و شایسته است در خصوص استقرار پزشک متخصص قلب ، داخلی و مغز و اعصاب نیز که قبلاً در این مرکز مستقر بوده و منشاء خیر و برکت و موجبات رضایت اهالی و بیماران را فراهم آورده بود توجهات لازم صورت گیرد .  
حجت الاسلام و المسلمین مرسلی ، عدم وجود دستگاه و متخصص سونوگرافی ، عدم وجود امکانات دندانپزشکی که دیگر حتی کشیدن یک دندان ساده نیز  امکان پذیر نیست  را غیر قابل قبول دانسته و افزود:  در این شرایط اهالی منطقه مهربان از محضر جنابعالی استدعا دارند که با توجه به زمزمه هایی در خصوص احداث بیمارستان دوم شهرستان سراب ، شرایط احداث آنرا در بخش مهربان فراهم نمایید و از حقوق اهالی منطقه مهربان در خصوص احداث بیمارستان دوم شهرستان سراب در این بخش دفاع نمایید و امیدواریم جنابعالی به خواسته اهالی شهر و منطقه مهربان در این زمینه پاسخ مثبت دهید.
امام جمعه مهربان در ادامه به برخی مشکلات منطقه مهربان اشاره نموده و افزود : منطقه مهربان برای توسعه نیازمند بازگشائی جاده مهربان ، مشگین شهر می باشد و از طرفی وضعیت راههای روستائی بخش مهربان چندان مناسب نیست و فقط وعده آسفالت راههای روستائی را می شنویم و در عمل خبری از آن نیست.

خطیب جمعه مهربان افزود: متاسفانه برخی از مدیران به وعده های خود عمل نمی کنند و در  حالی که که رئیس سابق سازمان  تعاون روستائی استان آذربایجانشرقی چندین بار قول  ایجاد کارگاههای تولیدی  و صنابع تبدیلی را داده و به همین خاطر زمین مناسبی نیز در اختیارشان قرار گرفته بود ولی در عمل متاسفانه تاکنون چیزی مشاهده نشده
است که امید است با عنایت و پیگیری جدی فرماندار شهرستان سراب  این موارد به نتیجه برسد چرا که جوانان تحصیلکرده منطقه بدنبال شغل آبرومند هستند و با توجه به اینکه جوانان همیشه ایام در مناسبتهای مختلف و در مراسمات و راهپیمائی ها حضور گسترده دارند انتظار میرود که به این شور انقلابی جوانان با ایجاد اشتغال مناسب پاسخ شایسته ای داده شود .

مرسلی با اشاره به گذشت 2 سال از کلنگ زنی احداث دارالقرآن که بعد از کلنگ زنی به حال خود رها شده  و هیچ اقدامی صورت نگرفته است خواستار بررسی موضوع و اقدامات لازم از سوی فرماندار شهرستان سراب در این زمینه گردید.
امام جمعه مهربان اظهار امیدواری کرد که مشکلات مطرح شده و سایر موارد و مشکلات منطقه که امکان پرداختن به تمامی آنها از تربیون نمازجمعه میسر نگردید با عنایات فرماندار شهرستان سراب و مدیران و اعضای شورای اداری شهرستان سراب برطرف گردد.
خطیب جمعه مهربان با گرامیداشت 19 دی سالروز قیام مردم قم در 19 دی 1356 به فرمایشات مقام مظعم رهبری در دیدار با مردم قم اشاره نموده و افزود:  قدردان ظرفیت های درونی کشور باشید و به معیشت مردم توجه ویژه ای داشته باشید.
حجت الاسلام و المسلمین مرسلی ، قم را از دیدگاه مقام عظمای ولایت ، چشمه اصلی انقلاب  و حوزه علمیه  را پشتیبان معنوی برای آن حرکت عظیمی دانست  که دنیا را تکان داد و تصریح کرد: قم شهر انقلاب ، مرکز انقلاب و مادر انقلاب است .
امام جمعه مهربان با اشاره به این که انگیزه های وجود دارد تا نه تنها فضا و روحیه انقلابی  قم بلکه فضا و روحیه انقلاب مردم سایر نقاط کشور را کمرنگ کنند افزود:  نباید از این موضوع مهم به هیچوجه غافل شد.
خطیب جمعه مهربان سفر وزیر امور خارجه آمریکا به عراق و چند کشور عربی با هواپیمای جنگی برای تشکیل ناتوی عربی را نشان از شکستها و قدرت پوشالی آمریکا بدست نیروهای ولایت و حزب الله و مقاومت عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، با قدرت و اقتدار به پیش می رود و مسئولان باید به  ظرفیت های درونی کشور توجه ویژه داشته  و به معیشت مردم فکر اساسی کنند چرا که پشتیبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، مردم هستند .
حجت الاسلام و المسلمین مرسلی تاکید کرد : دشمن در تلاش است تا با شایعه سازی و تهمت پراکنی مردم را مضطرب کرده و  به جان هم بیاندازد ، لذا مردم باید با بصیرت و دشمن شناسی با این حربه های دشمن مقابله نموده و آنها را در نطفه خفه کنند .
امام جمعه مهربان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای کشورمان اظهار داشت: این شهدای عزیز با اهداف مشترک و تلاشهای مستمر در مسیر زنده نگهداشتن چهره هسته ای کشور گام بر می داشتند که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز هسته ای کشورمان به ارواح مطهر این شهدای عزیز و تمامی شهدای  انقلاب ،  شهدای 8 سال دفاع مقدس ، شهدا مدافع حرم ، شهدای گمنام و امام شهداء حضرت امام خمینی (ره) درود و صلوات می فرستیم.

خطیب جمعه مهربان ، ترور دانشمندان کشورمان را نشانه به بن رسیدن استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیزم در مقابله با ملت مصمم ، مومن و پیش رونده ایران اسلامی عنوان کرد و تاکید کرد : طبق فرمایش حضرت امام خمینی (ره) ، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و از تربیون مقدس نماز جمعه مهربان  با صراحت و قاطعیت و با الهام از فرمایش بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران اعلام می کنیم که نه تنها آمریکا بلکه هم پیمانان و مزدوران داخلی آنها نیز نمی توانند هیچ غلطی بکنند.

حجت الاسلام و المسلمین مرسلی با اشاره به این که قرار است در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران 3 ماهواره جدید ایرانی به  فضا پرتاب شود افزود: این موضوع باعث عصبانیت آمریکا و هم پیمانانش شده است چرا که برای آنها خیلی سخت است با این همه تحریم ، تهدید و فشار ایران اسلامی روز به روز پیشرفت می کند .
امام جمعه مهربان افزود: اقدام ایران اسلامی در آماده نمودن شرایط برای پرتاب 3 ماهواره به فضا بیانگر این نکته است که هم می توان استقلال سیاسی داشت و  به آمریکا وابسته نبود و از قدرت آمریکا نترسید و از طرفی دیگر هم می توان پیشرفت نمود و ماهواره به فضا پرتاب نمود.

خطیب جمعه مهربان با گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش تاکید کرد: همه خانواده ها برای تربیت  نسل بالنده باید با آموزش و پرورش همکاری کنند تا نسل قرآنی ، دینی و سالم پرورش یابد.

حجت الاسلام و المسلمین مرسلی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) که به شایستگی روز پرستار نامگذاری شده است اظهار داشت: حضرت زینب (س)  الگوی  ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان در جهان است و زن می تواند و حق دارد با حجاب اسلامی و با رعایت موازین شرعی وظیفه و نقش خود را در جامعه ایفاء کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است