پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   96973  | تاریخ خبر : 1397/10/20  | ساعت : 17:02

عضو کمیسیون عمران مجلس:

کمیسیون عمران با تخصیص ۸ هزار میلیارد تومان برای تکمیل مسکن مهر موافقت کرد


نصر: عضو کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه کمیسیون عمران با تخصیص ۸ هزار میلیارد تومان برای تکمیل مساکن مهر نیمه‌تمام در لایحه بودجه ۹۸ موافقت کرده است گفت: وجود ۲۰۰ هزار مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور رقم قابل‌توجهی نیست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، قلی‌الله‌ قلی‌زاده از موافقت اعضای کمیسیون عمران مجلس با تخصیص بودجه 8 هزار میلیارد تومانی به مسکن مهر در لایحه بودجه سال 98 خبر داد و اظهار داشت: نمایندگان تأکید دارند که با تخصیص بودجه پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر، تکمیل و به متقاضیان تحویل شود تا زمینه‌ای برای خاتمه مسکن مهر در کشور باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظر بر این است که پرونده مسکن مهر در سال 98 بسته شود بر این اساس تأکید شده تا بودجه‌ای برای تکمیل واحدهای مسکن مهر تخصیص یابد تا این‌که با تکمیل واحدها به متقاضیان واگذار شود و اگر متقاضی نبود طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین کمیته امداد و وزارت راه و شهرسازی به مددجویان کمیته امداد واگذار شود.

قلی‌زاده با تأکید بر اینکه پروژه‌های مسکن مهر در اکثر کلان‌شهرها و شهرهای کوچک به‌صورت نیمه‌تمام مانده است، افزود: دولت به اهدافی که در اجرای پروژه مسکن مهر دنبال می‌کرد نتوانست دست یابد چون در برخی شهرها مردم با این‌که مسکن دائم نداشتند ولی حاضر به خرید مسکن مهر نشدند و علت آن نیز تصمیمات غیر کارشناسانه در مکان‌یابی پروژه‌ها بود.

وی در ادامه یادآور شد: پروژه‌های مسکن مهر از سویی کیفیت مناسبی نداشت و از طرفی هم پروژه‌ها را در مناطق پرت و دور از شهر احداث کرده بودند که اگر از مالکان در کشور نظرسنجی شود شاید غیر از اهالی مسکن مهر پردیس تهران، رضایت چندانی نداشته باشند درحالی‌که مسکن مهر بهترین طرح بود ولی به دلیل عدم مکان‌یابی مناسب و کارشناسی شده نارضایتی به وجود آمد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت یکی از پروژه‌های مسکن مهر در تبریز گفت: پروژه مسکن مهر تبریز را در مسیر صوفیان احداث کرده‌اند که متقاضی برای این مساکن وجود ندارد درحالی‌که اگر این پروژه را در شهر سهند احداث می‌کردند امکان نداشت بدون متقاضی بماند و عامل اصلی بدون متقاضی بودن آن مجدداً تأکید می‌کنم مکان‌یابی نامناسب بود.

وی با انتقاد از این‌که در اجرای پروژه‌های عمرانی همچون مسکن مهر مطالعات کارشناسانه انجام نمی‌دهند، بیان کرد: برخی‌ها در اجرای پروژه‌ها از الفاظ توجیه اقتصادی استفاده می‌کنند درحالی‌که همان اندازه نیز باید در اجرای پروژه‌های عمرانی به توجیه فنی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی آن نیز توجه شود و وقتی یک شخص تصمیم می‌گیرد پروژه‌ای اجرا شود اصلاً به توجیهات آن کاری ندارند صرفاً برای اجرا سریعاً دست‌به‌کار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: معمولاً دستگاه‌های دولتی وقتی می‌خواهند پروژه‌ای احداث کنند هیچ توجهی به توجیهات آن ندارند و این امر باعث می‌شود تا بار مالی به کشور تحمیل شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حدود 200 هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور وجود دارد، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر جزو اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است و در همین راستا قرار است طبق تفاهم‌نامه بخشی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار بگیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است