پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   96912  | تاریخ خبر : 1397/10/19  | ساعت : 15:39

استاندار آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی مهاجر فرست‌ترین استان کشور است


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی مهاجر فرست‌ترین استان کشور است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز چهارشنبه در جلسه شورای راهبردی جمعیت و ثبت وقایع حیاتی استان در تبریز گفت: آمار طلاق افزایش یافته است و اگر این روند ادامه یابد اتفاقات خطرناکی در آینده می‌تواند اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه مشکل ازدواج سفید نگران کننده است، گفت: در این خصوص آماری وجود ندارد و متاسفانه شاهد افزایش این موضوع هستیم.

وی با تاکید بر اینکه جامعه ما یک جامعه‌ درون‌ گرای مذهبی و ارزشی است، ادامه داد: باید ریشه افزایش طلاق در جامعه بررسی شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید آمار تولد هم افزایش یابد، گفت: کم بودن نرخ رشد در استان نگران ‌کننده است و نباید خانه سالمندان شکل گیرد و جامعه ما به یک جامعه غربی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه برون ‌کوچی و پیری جمعیت نگران کننده و خطرناک است، افزود: این مسائل در حال افزایش است و باید فکری در این خصوص اندیشیده شود.

پورمحمدی با بیان اینکه مهاجر فرست‌ترین استان کشور هستیم، گفت: آنهایی که مهاجرت می کنند جوان و نیروی کار هستند، باید علت‌ها بررسی و راهکاری مناسب برای پیشگیری و درمان ارائه شود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: پدیده‌ هایی همچون خانه ‌های مجردی هرچند با توجه به فرهنگ جامعه اجازه افزایش داده نمی‌ شد ولی متأسفانه روبه افزایش است و تدابیر لازم باید ارائه شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

وقتي نه كار است ونه شغل جوان جرات ازدواج كردن نداره بنابراين بهترين راه رفتن به استانهاي ديگر وحتي خارجه است
21:18:51 1397/10/19
صادقي
  
استاندار محترم شما فردی توسعه گرا هستید .خواهشی که از شما داریم این است که روی مزیتهای نسبی و رقابتی استان همچون بازرگانی ، صنعت و معدن ، کشاورزی ،ترانزیت و حمل و نقل متمرکز بشوید من مقاله ای در نصرنیوز خواندم که فعالیتهای حمل ونقلی میتواند 1درصد نرخ رشد ایجاد کند .پس رویکرد توسعه ای را در مدیریت شما میخواهیم ببینیم
16:30:39 1397/10/22
دانشجو
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است