پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   96903  | تاریخ خبر : 1397/10/19  | ساعت : 12:55

مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران در گفتگو با «نصر» تاکید کرد؛

خدمات تاریخی مهندس توکلی برای توسعه صنعتی تبریز فراموش ناشدنی است/ ادای دین مردم تبریز در تجلیل شایسته از پدر صنعت آذربایجان


نصر: مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران گفت: : افراد نادری مثل مهندس توکلی که هم تخصص داشتند و هم ایمان و صداقت شان زبان زد عام و خاص بود، با خدمات تاریخی شان در تبریز نقشی بزرگ و غیر قابل انکار را در توسعه تبریز و کشورمان ایفا کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "ابوالفتح ابراهیمی" با ابراز تاسف عمیق، فقدان مهندس تقی توکلی را تسلیت گفت و افزود: مهندس توکلی با عشق و تعصب هر آنچه در توان داشت را برای خدمت به کشور و زادگاهش تبریز به کار بست.

وی ادامه داد: صنایع مادر و بزرگی که ایشان در تبریز و سایر نقاط کشور پایه گذاری کرده اند، بعد از 50 سال هنوز هم منشاء خیر، برکت و فرصت برای جویندگان کار و تولید است.

مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران به نقش تاریخی مهندس توکلی در بنیان گذاری صنایع بزرگ در تبریز به خصوص گروه ماشین سازی تبریز و گروه تراکتورسازی ایران اشاره کرد و گفت: اگر این صنایع با همت مهندس توکلی در تبریز به وجود نمی آمد، امروز معلوم نبود تبریز چه وضعیتی داشت و در چه جایگاهی بود.

ابراهیمی ادامه داد: افراد نادری مثل مهندس توکلی که هم تخصص داشتند و هم ایمان و صداقت شان زبان زد عام و خاص بود، با خدمات تاریخی شان در تبریز نقشی بزرگ و غیر قابل انکار را در توسعه تبریز و کشورمان ایفا کردند.

وی گفت: اگر بخواهیم تعداد انگشت شماری از افراد تاثیرگذار در تاریخ تبریز را نام ببریم، قطعاً مهندس توکلی یکی از آن هاست. اقدام ایشان در بنیان گذاری گروه مادر صنعتی ماشین سازی تبریز و مجموعه مراکز آموزشی و شرکت های تابعه آن، یک حرکت بنیادین و نقطه عطفی در توسعه تبریز بزرگ بود.

نائب رئیس اول اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز ادامه داد: این شخصیت بزرگوار با تعهد و بدون کوچکترین چشم داشتی و به دور از حب و بغض های سیاسی در همه طول عمر با برکت خود هر چه در توان داشت در خدمت مردم و کشور قرار داد و ما مدیون مهندس توکلی هستیم.

ابراهیمی گفت: وقتی می گوییم تبریز و آذربایجان شرقی یکی از قطب های صنعت و تجارت کشور است، به پشتوانه تلاش ها و همت مهندس توکلی است که با ایجاد واحدهای بزرگ و مادر صنعتی باعث رشد و پاگیری واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ متعددی و پرشماری در استان شد.

مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران تاکید کرد: ما خدمات صادقانه ایشان را هیچ گاه فراموش نمی کنیم و امیدوارم با همت اتاق بازرگانی، بخش خصوصی و مسئولان دولتی استان بزرگداشتی در شان و مقام والای ایشان برگزار شود تا مردم تبریز و استان بتوانند دین خود را در تجلیل از مقام پدر صنعت آذربایجان ادا کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

شما هم اندکی یاد بگیرید
08:10:53 1397/10/23
تبریزی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است