پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   96542  | تاریخ خبر : 1397/10/12  | ساعت : 10:30

یادداشت/

مرثیه ای برای فقدان سرمایه های انسانی


نصر: تلخ شده ایم.تلخ مان می کنند. حوادث را می گویم، البته نه آن حوادثی که اجتناب ناپذیر است و قهر طبیعت.هر از چند گاهی حوادثی طبیعی و غیر طبیعی در گوشه و کنار این کشور رخ می دهند و دهها و بلکه صدها هموطن را به کام مرگ می کشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

 تصادف رانندگی و آتش سوزی از آن دست حوادثی هستند که گاه و بی گاه به وقوع می پیوندند و خانواده های بسیاری را داغدار می کنند.

فوت 10 دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران بر اثر واژگونی اتوبوس، جان باختن 4 دانش آموز دبستانی در زاهدان بر اثر آتش سوزی و یا سوختن دختران شین آبادی در مدرسه و ...حوادثی نیستند که بشود به راحتی از کنارشان گذشت و بی تفاوت بود.چه اگر درایت مسئولان امر در کنارش بود و سوء مدیریتی را شاهد نبودیم حوادث اینچنینی نیز رخ نمی داد و سرمایه های انسانی این مملکت را به راحتی از دست نمی دادیم.

کام جامعه ایرانی تلخ است.تلخ تر از هر زمان دیگر.طی این سالها پرپر شدن دانش آموزان و دانشجویانی را بر اثر تصادف و آتش سوزی شاهد بودیم که متهم اصلی اش مسئولان امر بوده و هستند.فرزندان این ملت که آینده ساز و سرمایه های اصلی ایران زمین هستند قربانی ندانم کاری و بی تدبیری مسولان می شوند و با مرگ نابهنگام خود داغی بزرگ بر دل پدر و مادر خود به جای می گذارند.

والدینی که با هزاران امید و آرزو  فرزندان خود را به مدرسه و دانشگاه روانه می کنند تا بلکه با علم آموزی امروز، برای خود فردایی بهتر بسازند.تنها دلخوشی هر  پدر و مادری خوشبختی فرزندش است.وای به روزی که شمع وجود این فرزندان بر اثر حادثه ای ناخواسته مثل تصادف اتوبوس در دانشگاه و یا آتش سوزی در مدرسه ای خاموش شود.تاب و تحمل این مصیبت خیلی سخت است برای والدینی که خون دل می خورند و از وجودشان مایه می گذارند تا فرزند دلبندشان به نان و نوایی برسد.

استعفا و عذرخواهی از مردم کمترین اقدامی است که هر مسئولی باید در هنگام بروز حوادث اینچنینی باید انجام دهد.نه اینکه از متانت مردم سوء استفاده کند و تقصیر را به گردن این و آن و یا جبر روزگار بیاندازد.هرچند مرگ دلبند یک پدر و مادر آنقدر جانکاه و ناباورانه است که با استعفا و یا عذرخواهی یک مسئول مقصر صورت مساله ای حل نمی شود و آنچه می ماند یک دنیا غم است و ناله برای والدین و مرثیه ای برای مرگ سرمایه های انسانی.

یادداشت از طاهر خیری

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

عذر خواهي كجا بود؟آنقدر مسئله را ماست مالي مي كنند تا فراموش شود
20:25:02 1397/10/12
يك دانشجو
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است