پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   96019  | تاریخ خبر : 1397/09/30  | ساعت : 19:25

سینا یوسفی/وکیل پایه یک دادگستری

جان کودکان بازیچه بی مسئولیتی


نصر: متاسفانه اخیراً شاهد مرگ دلخراش دانش آموزان مظلوم و بی گناه مدرسه اسوه زاهدان بودیم که در آتش بی مسئولیتی مسئولین سوختند و دل تک تک هموطنان را به درد آوردند و صد افسوس که چنین اتفاقات ناگواری در کشور ما روز به روز بیشتر می شود و ما قبلا نیز شاهد سوختن دانش آموزان شین آبادی در آتش بی مسئولیتی بودیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

مع الاسف در عصری که تمامی کشورها در حال تجهیز مدارسشان به تکنولوژی های نوین هستند، جان دانش آموزان ما به وسیله بخاری های نفتی و فرسودگی مدارس تهدید می شود و مسئولین نیز به فکر چاره برای تامین امنیت جانی دانش آموزانمان نیستند.

وزارت آموزش و پروش در خصوص تامین امنیت جانی دانش آموزان وظایف مصرح قانونی دارد و در خصوص وقوع چنین اتفاقات ناگواری باید پاسخگو باشد. برابر بند ۶ ماده ۱۰ قانون اهداف و وظایف آموزش و پرورش، تأمین و تدارک نیازمندیهای آموزشی و پرورشی از قبیل مکان، تجهیزات و امکانات دیگر آموزشی و کمک آموزشی با وزارت آموزش و پرورش بوده و این وزارت باید پاسخگوی تهدید جانی دانش آموزان در مدارس فرسوده باشد.
از آنجا که اصل سی‌ام قانون اساسی دولت را موظف به فراهم سازی وسایل آموزش و پرورش برای افراد ملت نموده، این وظیفه دولت است که امکانات کافی و ایمن را برای کودکان این سرزمین جهت تحصیل فراهم نموده و با ایمن سازی محل و مکان های آموزشی امنیت جانی محصلین را تامین نماید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است