پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   95989  | تاریخ خبر : 1397/09/29  | ساعت : 14:58

واکنش تند معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به قلع و قمع درختان تبریز؛

رحمتی: اجازه تغییر کاربری فضای سبز را نمی دهم؛ حتی یک متر مربع/ تغییر چهره شهر تبریز از باغ شهر به بتن شهر


نصر: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد شدید از قلع و قمع درختان توسط عوامل شهرداری تبریز تاکید کرد: اجازه نمی دهم فضای سبز در تبریز تغییر کاربری پیدا کند؛ حتی به اندازه یک متر مربع.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "جواد رحمتی" با انتقاد شدید از قلع و قمع درختان توسط عوامل شهرداری تبریز، به خبرنگار «نصر» گفت: از وقتی من آمده ام حتی اجازه تغییر کاربری یک متر فضای سبز را هم نداده ام.

وی افزود: عملکرد من را در دوران مسئولیت من و دوران قبلی مقایسه کنید و من در طول دوران مدیریتی ام به شدت جلوی تغییر کاربری اراضی فضای سبز ایستادگی کرده ام.

این مقام مسئول با اشاره به وجود شائبه هایی در خصوص تغییر کاربری و ایجاد رستوران در محل درختان قطع شده باغ 29 بهمن تبریز، تاکید کرد: من اجازه نمی دهم چنین چیزی انجام شود.

رحمتی خاطرنشان کرد: متاسفانه تکیه شهرداری تبریز در گذشته بر درآمدزایی از تغییر کاربری های فضای سبز بوده است و این باعث تغییر چهره شهر تبریز از باغ شهر به بتن شهر شده است.

وی با رد هر گونه امضاء پای تغییر کاربری اراضی فضای سبز، تصریح کرد: بروید آمارهای گذشته را دربیاورید و من هم به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 می گویم جزئیات تصمیمات کمیسیون ماده 5 را به شما ارائه کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: شنیدم درختان را قطع کرده اند و بهانه های مختلفی را هم برای این امر آورده اند؛ قطع درختان قانون و مقررات خاصی دارد و در کمیسیون ماده 7 باید با شرایط خاص تصمیم گرفته شود.

رحمتی افزود: حتی یک نفر اگر بخواهد داخل حیاط خانه اش درختی را قطع کند، باید از این کمیسیون مجوز بگیرد. من تعجب می کنم که می گویند رحمتی مجوز تغییر کاربری باغ 29 بهمن را داده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: استاندار رئیس کمیسون ماده 5 است و من جانشین وی هستم و جهاد کشاورزی باید قطعاً مقابل تغییر کاربری های فضای سبز محکم بایستد، اساساً ما در مقابل تغییر کاربری فضای سبز ایستاده ایم. من یک فرد توسعه گرا هستم و به توسعه پایدار هم اعتقاد دارم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است