پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   95731  | تاریخ خبر : 1397/09/25  | ساعت : 07:56

شهردار منطقه 5 تبریز در تحریریه نصر:

رسانه ها ناظران اجتماعی هستند/ بازیابی هویت تاریخی تبریز یک الزام است


نصر: شهردار منطقه پنج تبریز با تاکید بر اینکه رسانه های ناظر اجتماعی هستند گفت: هر قدر رسانه های حرفه ای و توانمند در جامعه بیشتر باشد فساد کمتری اتفاق می افتد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، اصغر نساج شهردار منطقه 5 کلانشهر تبریز در بازدید تحریریه نصر با بیان اینکه رسانه ها در جامعه ها نقش بسیار کلیدی دارند، گفت: در هر جامعه ایی که رسانه ها در آن فعال باشند به این معنی است که ناظر اجتماعی آن افزایش یافته و نیاز به ناظر انتظامی کاهش می یابد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت به وضعیت اجتماعی شهر از جنس خود مردم ، ادامه داد:اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی در پارک ها و جذب شهروندان به این نقاط نوعی نظارت اجتماعی است و این سرگرمی ها باعث کاهش بزهکاری در جامعه می شود.

وی استراتژی خود به عنوان شهردار منطقه پنج در راستای  توسعه دانست و اظهار داشت: پروژه هایی که در این منطقه اجرا می شود می تواند منجر به ایجاد توسعه در سطح کلانشهر تبریز شود.

وی در خصوص پروژه های بزرگ عمرانی در این منطقه، گفت: پروژه هایی با مقیاس بزرگ در شهر باید پیش بینی شود تا به عنوان قطب رشد جامعه عمل کند، چرا که تاثیر آن در مناطق دیگر تبریز نیز دیده می شود.

نساج در مورد عدم توازن توسعه در شهر ادامه داد: توسعه شهر نیازمند توازن است و ذائقه مردم با نحوه توسعه تغییر پیدا می کند.

شهردار منطقه پنج به طرح کشوری "آمایش سرزمین" اشاره کرد و گفت:  طرح آمایش سرزمین که توسط سازمان برنامه و بوجه در حال اجرا می باشد کمک می کند تا بدانیم کدام طرح نقش بهتری در توسه متوازن شهر دارد و اگر همانند این طرح در تبریز هم اجرا شود می توانیم بسیاری از مشکلات عدم توازن در شهر را برطرف کنیم.

وی افزود: اگر مشخص شود هر منطقه در تبریز مستعد چه نوع توسعه ای است ، اینگونه مشکل رفاه منطقه ای و  کم برخورداری در منطقه دیگر حل می شود.

وی اذعان داشت: سازمان های اصلی و مادر باید برای منطقه ها چشم انداز تعریف کنند، از طرفی باید تلاش کنیم هویت اصلی شهر را شناسایی کنیم.

اصغر نساج  در خصوص از بین رفتن هویت برخی مناطق در سطح شهر گفت: باید هویت تبریز را بازیابی کنیم و برنامه ها را بر اساس آن هویت تبیین کنیم.

وی درخصوص عمده پروژه های منطقه پنج تبریز گفت: بیشترین پروژه های منطقه 5 در خصوص مسیرگشایی است که  نقش ترافیکی دارد .

وی همچنین به پروژه های مشارکتی منطقه پنج تبریز اشاره کرد و اذعان داشت: پروژه های مشارکتی باید ما را به سمت توسعه می برد اما زمین گیر کرد و سازوکار آن متاسفانه درست پیش نرفت.

وی در ادامه به موفقیت پروژه لاله پارک اشاره کرد و ادامه داد: پروژه لاله پارک اولین پروژه وسیع در منطقه پنج بود ، که کار متفاوتی در سطح تبریز انجام داد و سبک اروپایی را به شهر کلانشهر تبریز وارد کرد.

اصغر نساج گفت: هر چقدر پروژه های وسیع همانند لاله پارک تاسیس شود که البته از نوع خدمات متفاوت در یک مجموعه باشد و پارکینگی داشته باشد که جوابگو همشهریان باشد قابل تقدیر می باشد و این ذائقه مردم را تغییر خواهد داد.

وی ادامه داد: حوزه نفوذ مجموعه لاله پارک فقط در باغمیشه نیست و غرب تبریز را نیز به این سمت جذب کرده است.

شهرداری منطقه پنج تبریز گفت: در گذشته مردم برای نظر دادن به پروژه هایی که در مناطقه  قرار بود اجرا شود در عمارت شهرداری جمع می شدند ولی امروز آیا این چنین است؟ آیا برای انجام پروژه های نظر خواهی از مردم انجام می دهیم؟ آیا نیاز سنجی در خصوص انجام پروژه ها در سطح مناطق انجام می دهیم؟

اصغر نساج شهردار منطقه پنج کلانشهر تبریز در پایان خاطر نشان شد: شهرسازی انسان محور یاد نگرفته اییم  و تمام طرح ها جنبه عمرانی دارد نه فرهنگی که باید این مسئله قبل از هر چیزی حل شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است