پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   95721  | تاریخ خبر : 1397/08/26  | ساعت : 17:48

مدیر کنسرسیوم مهندسی معماری آرکا در گفتگو با نصر مطرح کرد:

دستاورد و چالش های همایش بین المللی معماری و شهرسازی جهان اسلام در تبریز/نگاه تخصصی بخش خصوصی در برگزاری همایش ها


نصر: دبیر اجرایی همایش بین المللی  معماری و شهرسازی جهان اسلام در عصر جهانی شدن گفت: برگزاری همایش های بین المللی با حضور مهمانان خارجی در شرایط اقتصادی کنونی دشوار بود اما با موفقیت پیش رفتیم که دستاوردهای خوبی داشت.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

بهرام رابط در گفتگو با نصر با بیان اینکه همایش بین المللی  معماری و شهرسازی جهان اسلام در عصر جهانی شدن با همکاری کنسرسیوم مهندسی معماری آرکا و دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد، گفت: دبیر علمی این همایش چند ماه قبل از برگزاری این رویداد با کنسرسیوم تماس گرفتند و در خصوص برگزاری همایش معماری و شهرسازی در عصر جهانی شدن جلساتی پیاپی گذاشتیم .

وی با اشاره به اینکه پیشینه کاری این کنسرسیوم در برگزاری همایش های متعدد چه در ایران و چه در ترکیه سبب شد تا پیشنهاد همکاری برای برگزاری معماری و شهرسازی جهان اسلام در عصر جهانی شدن به مجموعه داده شود، اظهار داشت: اولین بار است که ارگانی مانند دانشگاه، برگزاری یک کار فرهنگی را به بخش خصوصی می دهد زیرا فرایند کار در حوزه برایشان مهم بود.

وی افزود: انجام چنین پروژه هایی برای بخش خصوصی سهولت بسیاری دارد زیرادرگیر بروکراسی های اداری نشده و برخی مشکلات را راحت تر حل می کنند، همچنین برگزاری همایش های تخصصی دقت ویژه تری می طلبد.

وی برخی از چالش های برگزاری همایش بین المللی در این شرایط اقتصادی را بر شمرد و اذعان داشت: برخی پروسه ها سه ماه به طول انجامید و برای خرید بلیط مهمانان خارجی به مشکلات بسیاری بر خوردیم اما خوشبختانه توانستیم حل کنیم، تنها گلایه ای که دارم به شهرداری و سازمان نظام مهندسی باز می گردد که علارغم وعده هایی که دادند همکاری نکردند.

مدیر کنسرسیوم مهندسی معماری آرکا با اشاره به پشتوانه ده ساله گروه معماری و دکوراسیون آرکا  در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و غرفه های نمایشگاهی، طراحی نما و بازسازی منازل مسکونی و تجاری و همچنین طراحی باغ ، گفت: این گروه با بهره گیری از کارشناسان مجرب ، مهندسین معماری و طراحان داخلی و استفاده از متریال های روز همواره توانسته است با خلق طرح های خلاقانه و اجرای دقیق و اصولی رضایت مشتریان خود را بدست آورد . در حال حاضر این مجموعه یکی از تخصصی ترین مجموعه های فعال در زمینه طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی در مشهد است که توانایی اجرا در کلیه شهرهای ایران را داراست.

وی در انتها خاطرنشان کرد: برگزاری این همایش در سطح بین المللی سبب شد افق های جدیدی توسط استاید ایرانی وخارجی از فرانسه ، هند و پاکستان در ذهن ما باز شود و روابط ما را گسترش دهد زیرا در اینده همین ارتباطات به الهام بخش دانشجوها خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است