پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   95177  | تاریخ خبر : 1397/09/15  | ساعت : 08:20

گزارش خبرنگار اعزامی نصر به باکو/

گزارش نصر از رویداد Baku tech talks در باکو


نصر: رویداد Baku tech talks که در معنای فارسی صحبت های پیرامون تکنولوژی گفته می شود یک پلتفرم برای بحث حول محور تکنولوژی های مختلف و به روز است که طی دو روز در حاشیه نمایشگاه باکوتل ۲۰۱۸ برگزار شد و شبکه سازی و ارائه محتوای مفید بخشی از این مذاکرات فناوری بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری اطلاعات اعطامی نصر به باکو، در این رویداد  فعالان حوزه فناوری که در شرکت های بزرگ کشورهای مختلف مشغول به کار و کسب تجربه هستند، سخنرانی دارند، شعار باکو تک تالک «فناوری اطلاعات چشم انداز شما را ادامه خواهد داد» است و در راستای ارائه راه حل ها در صنایع خاص (تلویزیون و رادیو، حمل و نقل، آموزش، گردشگری) شکل گرفته است.

هدف از این رویداد ایجاد گفتگوی بین مصرف کنندگان و تامین کنندگان نوآوری های دیجیتالی است و بخش اول رویداد به سخنرانی  Turl Yusifov - نویسنده پروژه "AvtoStop" و اسماعیل علی اف - مشاور مدیر کل تلویزیون İctimine، فیکر عظیمف - معاون مدیر فنی، تلویزیون آذربایجان غربی و علی علی اف - رئیس بخش توسعه پروژه های جدید KATV1 و بخش دوم پیرامون موضوع "فناوری اطلاعات فناوری در حمل و نقل" با مشارکت سخنرانان زیر خواهد بود: رامین بیاراموف - رئیس بخش اطلاعات تجزیه و تحلیل و فناوری اطلاعات، خدمات حمل و نقل دولتی، سامیر کریموف - مدیر اجرایی، 189 خدمات تاکسی و مدیر تورال یوسفف - نویسنده پروژه "AvtoStop" برگزار شد.

مدیر بخش بعدی "فن آوری های فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش" جاهد اسماعیلیگلو، استاد محقق، موسسه زبان شناسی به نام نصمی، آکادمی ملی علوم آذربایجان  سخنران اصلی و وازل خانلاروف - رئیس اداره ICT برای آموزش، وزارت آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان و تاتیانا Mikayilova - بنیانگذار، Edutainment.az، انار Mammadov - معاون مدیر مدرسه بین المللی MEC از دیگر سخنرانان بخش بعدی بودند.

یکی از پانل های این رویداد  به موضوع در "تکنولوژی های فناوری اطلاعات در گردشگری" اختصاص یافت که در آن Nigar Arpadarai - سرپرست بازاریابی و ارتباطات، F1 Azerbaijan GP  و Ildirim Gambarov - معاون مدیر عامل Pasha Travel، Mahammad Muradov - رئیس بخش سیاست گردشگری، هیأت گردشگری آذربایجان، روفات باقیروف - مدیر مرکز اطلاعات گردشگری باکو به بررسی موضوعات مختلف پرداختند.

یکی از اهداف مهم این رویداد کمک به ایده پردازان از مرحله راه اندازی ایده تا  تبدیل به کسب و کار است که رویداد پر محتوا، سخنرانان با در میان‌گذاشتن تجربه خود با  مخاطبان به انها راهکارهای تبدیل ایده ها به کسب و‌کار را می دهند.

ایده اصلی تمام سخنرانی ها این بود که چگونه یک سیستم راه اندازی تست و پیاده سازی کنند، چرا که مهم است که یک ایده را چطور به اشتراک بگذاریم تا از سرقت ان جلوگیری شود.

 در نهایت، حضار  سؤالاتی مربوط به سازماندهی، تامین مالی و سایر مسائل مربوط توسعه یک ایده مطرح کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است