پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   95005  | تاریخ خبر : 1397/09/12  | ساعت : 18:10

یادداشت/

شانس قهرمانی نیم فصل تراکتورسازی


نصر:  تیم تراکتورسازی تبریز در حالی در هفته ی پایانی به مصاف فولاد خوزستان می رود که شانس خیلی کمی برای قهرمانی نیم فصل دارد .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

قرمزپوشان تبریزی در روی کاغذ به همراه سپاهان - پدیده و پرسپولیس 4 مربعی هستند که می توانند قهرمان نیم فصل شوند.

شاگردان تقوی برای قهرمانی نیم فصل علاوه بر پیروزی برابر نماینده اهواز باید حواسشان به 6بازی دیگر باشد تا اگر نتایج مطابق میل شان به این مقام ارزشمند دست یابند.
تیم تراکتورسازی از 2187 حالت ممکن در 7بازی تراکتورسازی - فولاد / سپاهان - پرسپولیس / پرسپولیس - ذوب اهن / پرسپولیس - پارس جنوبی جم / استقلال خوزستان - سپاهان / پدیده - ماشین سازی و استقلال - پدیده تنها در 4 حالت می تواند قهرمان شود .
قرمز پوشان پس از پیروزی برابر فولاد خوزستان می توانند منتظر باخت سپاهان از هر دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان باشند همچنین منتظر باخت هر دو بازی پدیده برابر ماشین سازی و استقلال باشند و پرسپولیس پس از برد سپاهان از دو بازی با پارس جنوبی جم و ذوب آهن 4حالت باخت -باخت / مساوی - مساوی / باخت - مساوی و مساوی - باخت کسب کنند تا معجزه لیگ هجدهم شکل بگیرید و تراکتورسازی قهرمان نیم فصل شود.
در حالت کلی در این 7بازی تعیین کننده قهرمان نیم فصل 2187 حالت اتفاق می افتد که تنها در 4 حالت تراکتورسازی قهرمان می شود یعنی کمتر از 0/18 درصد می توان شاگردان تقوی را قهرمان نیم فصل دانست به شرطی که تفاضل 16+ سپاهان دردسر نشود.
قرمزپوشان تبریزی که اکنون با 16امتیاز بهترین تیم میزبان لیگ برتر هستند و از بازی های خانگی خود 5برد و 1تساوی دارند می توانند جمع این امتیازات را به عدد 19 برسانند و به احتمال زیاد بهترین تیم میزبان لیگ برتر باشند.
در رده بندی بهترین تیم های میزبان تراکتورسازی و پدیده با 16 امیتاز اول و دوم هستند  و سپاهان و پرسپولیس با 15و 14 سوم و چهارم هستند و فقط در دو حالت تراکتورسازی در صورت برد مقابل فولاد  خوزستان نمی تواند بهترین تیم در حالت میزبان باشد که پدیده اختلاف 5+ تفاضل را در بازی ماشین سازی از بین ببرد یا پرسپولیس هر دو بازی خانگی خود مقابل ذوب آهن و پارس جنوبی را ببرد .
این در حالی است که پدیده - پرسپولیس و سپاهان در نیم فصل اول هشت بازی خانگی دارند در حالی که تراکتور 7بازی خانگی در نیم فصل اول انجام می دهد و 8بازی خانگی در نیم فصل دوم انجام خواهد داد .
نکته قابل توجه در آمار تیم تراکتورسازی این است که در 8 بازی خانگی تنها 10 امتیاز کسب کرده است ولی اگر بازی فولاد را با پیروزی پشت سر بگذارد در هفت بازی  خانگی 19 امتیازی می شود که تقریبا 2برابر بازی های خارج از خانه امتیاز جمع آوری کرده است .
پرشورهای تبریزی در شرایط فعلی بهترین فرم لیگ برتر را دارند و از 6 بازی آخر خود در لیگ برتر 5برد و 1تساوی بدست آورند که به خاطر تفاضل بهتر نسبت به سپاهان  در 6بازی اخیر بهترین رده را دارند.
محمد تقوی هم با کسب 17امتیاز از 8بازی و متوسط امتیاز 2.12 پس از امیر قلعه نوعی و یحیی گل محمدی سرمربیان سپاهان و پدیده با متوسط امتیازی در هر بازی 2.23 در رده ی سوم قرار دارد و برانگو با متوسط امیتاز 2 در هر بازی در رده ی چهارم قرار دارد .
در صورتی که تقوی برابر فولاد به برتری دست یابد می تواند به متوسط امیتاز 2.22برسد و در صورتی که امیر قلعه نوعی و یحیی گل محمدی از 2بازی آینده خود نتوانند 6امتیاز کامل را ازان خود کنند در این صورت تقوی بهترین مربی نیم فصل اول لیگ هجدهم می شود ولی اگر گل محمدی و قلعه نوعی هر 2بازی خود را ببرند بهترین مربی را ازان خود می کنند .

بهمن جهدی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

تراکتور چند بار قهرمان نیم فصل شده ولی مافیای فوتبال اجازه قهرمانی لیگ را نداده است
13:21:20 1397/09/13
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است