پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   94977  | تاریخ خبر : 1397/09/12  | ساعت : 07:33

نوید اسماعیلی/

حال خوش پیرمردِ چای‌فروش


نصر: از دیروز که عکس پیرمرد چای فروش تبریزی با آن پاکت زیر وزنه  ترازوی دوکفه‌ای در رسانه‌ها منتشر شده، بسیاری، با دیدنش به حدی از شعف رسیده‌اند که گویی با چنین معیار و اندازه‌ای سال‌ها بود که فاصله داشتیم و این بارقه‌ای امید همان حس خوشایندی است که منتظرش بودیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

تصویر دلشنین پیرمرد، چنان دلگرمی به بیننده می‌دهد و او را به سال‌های نه‌چندان دور این شهر می‌بَرَد که گویا چنین حالتی را فقط در داستان‌ها می‌شد جُست و با آن خوش بود. این پیرمردِ مومنِ حلال و حرام‌دان با یک چنین حرکتی نشان داد که هنوز جوان‌مردی و انصاف در میان بازاریان از بین نرفته و هستند کسانی که بتوانند جرعه‌ای مردانگی را به دیگران منتقل کنند.

شاید وزن  پاکت زیر سنگ، آن‌هم در ترازوی کفه‌ای در معادلات امروز دیجیتالی من و شما اصلا به حساب نیاید، یا بسیاری آن را #شومنی برای سود بیشتر فروش تلقی کنند، همان مرض قضاوتی که امروز بسیاری از ما را دچار خود کرده؛ اما همان پاکت بی وزن ساده، نشان از اعتقاد اوست، اعتقادی به ژرفای رعایت  حق مردم و خط قرمزی برای دست اندازی به جیب مشتری.

اعتقادی که امروز و در جامعه  دلاری و  ریالی ما بسیار کم‌رنگ شده و شاید دیگر برایمان صرف نکند که به این قبیل موضوعات فکر کنیم اما هستند امثال پیرمرد چای فروش  خوش‌سیما یا آن  قصاب سیبیل کلفت محله که گوشت مجانی به نیازمند می‌دهد و یا آن شیرینی‌پز که وزن قوطی شیرینی‌اش در قیمت کل شیرینی اثر ندارد و بسیار بسیار مشاغلی از این دست که نه نامشان بر زبان‌ها می‌افتد و نه تصویریشان را کانال‌های تلگرامی از هم فوروارد میکنند اما دستگیر همین  مردمند و زندگی‌شان را رَتق و فَتق می‌کنند.

نیاز داریم، نیاز داریم به نشان دادن چنین افرادی که بگوییم هنوز  زندگی هست،  جوانمردی هست،  انصاف هست،  مراعات هست و در یک کلام  امید هست. امیدی که شاید این‌روزها به واسطه بسیاری از تصمیم‌های ریز و درشت مسئولان و برخلاف وعده‌شان تبدیل به یاس گردیده. بیایید باهم، زندگی را امیدوار نگه داریم./ آناج

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

ضمن تشکر از توجه رسانه پرافتخار آذربایجان(نصر) به اطلاع عموم شهروندان عزیز میرساند صاحب تصویر جناب حاج کاظم آقا کبیر صابرتبریزی از اخیارروزگار است آرزوی سلامتی وعزت برای ایشان داریم
11:03:07 1397/09/12
علیرضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است