پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   94082  | تاریخ خبر : 1397/08/22  | ساعت : 19:00

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در تحریریه نصر:

احیای تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز در آینده نزدیک/ حضور تماشاگران تراکتورسازی در استادیوم سرمایه ای ارزشمند است


نصر: مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از احیای تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز در آینده نزدیک در آینده نزدیک خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر؛ ایوب بهتاج مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بازدید از تحریریه نصر و تبریک دهمین سالگرد تاسیس آژانس خبری تحلیلی نصر به سوالات خبرنگاران این مجموعه پاسخ داد.

بهتاج در پاسخ به سوالی که در خصوص تفاوت های مدیریتی در استان آذربایجان شرقی و استان اردبیل مطرح شد، پاسخ داد: تفاوت هایی که بین این دو استان وجود دارد از نظر وسعت اگر نگاه کنیم آذربایجان شرقی یکی از استان های درجه یک و اردبیل درجه دو محسوب می شود و واقعا حجم کاری و ظرفیت هایی که در آذربایجان شرقی وجود دار، ظرفیت هایی که شاید تا امروز بسیاری از آن ها را به کار نگرفته اییم بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: 21 شهرستان در استان آذربایجان شرقی وجود دارد که فقط 2 شهر میانه و تبریز در بحث قهرمانی به استان کمک می کند. 19 شهر یا باید بگوییم قهرمانی ندارند و یا باید بگوییم نتوانسیتم از ظرفیت این شهرستان ها استفاده کنیم که بنده معتقدم از ظرفیت های شهرهای دیگر استفاده نکرده ایم.

بهتاج افزود: تفاوت دیگر بین این دو استان شاید مطالبات مردم از ورزش می باشد، مطالبه مردم آذربایجان شرقی از ورزش بیشتر قهرمانی می باشد و این موضوع مارا وادار می کند که بیشتر انرژی بگذاریم تا رضایت مردم را به دست بیاوریم.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی در خصوص استراتژی های مدیریتی وی در حوزه ورزش استان گفت: یک سری برنامه های ویژه داریم که  از سایر استان ها به نوعی عقب نمانیم . اما برخی جریانات وجود دارد که به صورت اتفاقی رخ می دهد و زمانی برای انتخاب استراتژی مناسب ندارد.

وی اذعان داشت: زمانی که من به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان وارد تبریز شدم تا برگزاری بازی های آسیایی کمتر از شش ماه بود و مجبور بودیم سریعا یک برنامه شش ماهه و کوتاه مدت انتخاب کنیم تا آن را عملیاتی کنیم.

بهتاج افزود: شورای راهبردی سه سال در آذربایجان شرقی تعطیل بود، شورایی که بیشترین ظرفیت ها را دارد چرا که افراد متخصص و دانشگاهی در این استان برای تعیین راه کم نیست  ولی این شورا به تعطیلی کشیده شده بود که به لطف خداوند از سر گرفته ایم و دومین جلسه شورای راهبردی را برگزار خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در این شورا برای سال 2020 برنامه ریزی و استراتژی های مناسب را فراهم می کنیم تا در زمان های مناسب بهره برداری های خوبی داشته باشیم چرا که استان آذربایجان شرقی تا به امروز در المپیک مدال طلا و نقره کسب نکرده و باید برای این موضوع برنامه ریزی مناسب داشته باشیم و طلسم این موضوع را بشکنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایمان ثبت بیش از 180 سازمان مردم نهاد (NGO) را به ثبت برسانیم که تا امروز توانسته ایم 151 سازمان را به ثبت برسانیم و این موضوع هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی برای ما بسیار عالی است که این مورد را معاونت جوانان به خوبی توانسته اداره کند.

ایوب بهتاج در پاسخ به سوالی که درخصوص حذف تیم دوچرخه سورای پتروشیمی تبریز با آن همه افتخارات قهرمانی مطرح شد، گفت: وقتی بخش خصوصی هر چند کوچک به ورزش رو می آورد بسیار خوشحال می شویم ولی وقتی می شنویم که تیمی مثل پتروشیمی تبریز با آن همه افتخارات حذف می شود بسیار ناراحت کننده بود.

وی گفت: جلسه ای با مدیرعامل پتروشیمی داشته ایم و قول احیای دوباره دوچرخه سورای پتروشیمی را گرفته اییم. قرار بر این شده است تمام جوان هایی که در استان داریم از آن ها استفاده کنیم و شرط بر بومی سازی گذاشته اییم.

بهتاج اذعان داشت: به طور کلی سیاست وزارت نفت در بحث تیم داری تغییر کرده و تمام تیم های خود را به نوعی حذف کرده است و از دست ما خارج بود ولی بازهم قول مساعد گرفته ایم که دوباره پترروشیمی تبریز از سر گرفته بشود و به امید خدا کارهای عملیاتی در روزهای بعد انجام خواهد شد.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی درباره واگذاری های تیم های سرشناش استان به اشخاص حقیقی نیز گفت: در واگذاری ها، اهلیت اهمیت بیشتری دارد. اگر اهلیت را به خوبی توانستیم تشخیص دهیم و فرد مناسب انتخاب شود حتما این موضوع مفید و فرصت تلقی می شود اما اگر انتخاب نامناسب باشد بی شک تهدید خواهد بود.

وی ادامه داد: انتقادی که به باشگاه داری های امروزی وارد است این موضوع است که باشگاه هایمان نه حرفه است و نه خصوصی ولی آیا واقعا این باشگاه ها خصوصی است؟ این که شخصی بیاید و واقعا با هزینه های خود تیم داری کند به نظرم آرزوی جامعه ورزشی کشور است.

وی خاطرنشان شد: باید از اشخاصی که با هزینه های خود تیم داری می کنند به صورت نظام مند حمایت کنیم ، در دنیا شهرداری ها استادیوم می سازند و به تیم ها واگذار می کنند اما به صورت اجاره به شرط تملیک می باشد.

بهتاج گفت: اگر حمایت ها نظام مند باشد و با وام های کم بهره تعلق گیرد به نظرم تیم داری با اشخاص حقیقی بسیار مناسب و مفید می شود.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت پروژه عظیم دهکده ورزشی یادگام امام(ره) گفت: 192 هکتار را آزاد سازی کرده و برای معارض هایی که در آن منطقه وجود داشت رای گرفته ایم و امروز منتظریم که ثبت و اسناد استان اسناد این املاک را در اختیارمان بگذارد تا کارهای عملیاتی خود را انجام دهیم.

 وی ادامه داد: بعد از این که تمام منطقه قانونا در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت ما می توانیم با بخش خصوصی کارهای عملیاتی را آغاز کنیم. سرمایه گذاران خارجی هم که از قبل مذاکره شده آماده اند تا بعد از صادر شدن اسناد وارد میدان عمل شوند

بهتاج افزود: زیر ساخت بحث مسیر استادیوم یادگار امام(ره) در حال انجام است که دیگر شاهد ترافیک های سنگین در مسیرهای منتهی علیه ورزشگاه نداشته باشیم. این ورزشگاه باید بیشتر مورد توجه مسئولین قرار گیرد چرا که سرمایه بزرگی برای استان است.

وی خاطرنشان شد: در بحث نگهداری ورزشگاه، چمن و ... باید بودجه جداگانه تخصیص یابد تا این سرمایه ماندگار باشد.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان آذربایجان شرقی درخصوص کری خوانی هایی که بعضا رنگ و بوی توهین به خود می گیرد نیز گفت: مدیران تیم تراکتورسازی بعد از تغییرات اخیر در مدیریت در بحث لیدرها و فضای ورزشگاه انرژی زیادی گذاشته اند و شاهد بوده ایم که برخی از موضوعات حاشیه ایی از را روی سکوها تمام شده است.

وی ادامه داد: ورزشگاه یادگار امام بعد از استادیوم آزادی پرشورترین و بزرگترین ورزشگاه است و بی شک مدیریت هوادران نیز بسیار مهم و سخت است.

بهتاج افزود: حتما در دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس خودم در ورزشگاه حضور پیدا خواهم کرد تا دیگر شاهد برخی حواشی از سوی هواداران تیم مقابل نباشیم و در این مورد با وزیر محترم ورزش نیز صحبت کرده ام.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است