پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   93820  | تاریخ خبر : 1397/08/16  | ساعت : 17:24

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

سیره دلسوزی و احساس مسئولیت پیامبر اکرم(ص) در وجود مسوولان کشور جاری شود


نصر: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به سیره احساس مسئولیت و دلسوزی ایشان نسبت به امت خود، گفت : اگر مسوولی در هر نقطه کشور مسئولیتی بر عهده دارد هیچ‌گاه از احساس مسئولیت خود دست برنداشته و همواره دلسوز مردم باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در گفت‌وگویی اظهار کرد: رحلت پیامبر اکرم(ص) به منزله غروب آفتاب رحمت، شهادت امام حسن مجتبی(ع) که آینه تمام نمای صفات نبوی و ۲۹ صفر سالگرد شهادت امام رضا(ع) غروب اندوه‌باری برای مسلمانان و شیعیان است.

وی با اشاره به چند سیره پیامبر اکرم(ص) در قرآن کریم، گفت: قرآن کریم در رابطه با سیره پیامبر اکرم(ص) موارد زیادی را ذکر کرده که از جمله آنها دلسوزی ایشان نسبت به امت بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: پیامبر اسلام به قدری نسبت به امت خود دلسوز بود که قرآن کریم در این رابطه فرموده است که شاید در هدایت آنها جان خود را از دست بدهید و دقیقا پیامبر مصداق این نوع فداکاری و دلسوزی بود.

وی تصریح کرد: قرآن کریم در آیه دیگر خطاب به پیامبر اکرم(ص) فرموده است که  از گستاخی غاصبان غم مخور، و اجازه نده که مکر و حیله آنها به تو فشار بیاورد.

امام جمعه تبریز با تاکید به اینکه باید سیره دلسوزی پیامبر اکرم(ص) در وجود مسوولان ایجاد شود، توضیح داد: همه باید از این سیره پیامبر الگو گرفته و در وجود خود جاری سازیم و اگر مسوولی در هر نقطه کشور مسئولیتی بر عهده دارد هیچ‌گاه از احساس مسئولیت خود دست برنداشته و همواره دلسوز مردم باشد.

وی با اشاره به سیره دوم پیامبر اسلام در قرآن کریم مبنی بر تلاش ایشان نسبت به تطهیر امت اسلامی، بیان کرد: حضرت محمد(ص) خود پاک و منزه بوده و همیشه تلاش به پاکسازی و تطهیر امت خود داشت.

آل‌هاشم با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده است که ای پیامبر از اموال مردم بگیر تا وسیله پاکیزگی آنها باشد، گفت: منظور از این اموال همان زکات است چراکه تمام دستورات الهی پاک کننده امت بوده و هر کسی به این دستورات عمل کند قطعاً پاک خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: با گرفتن صدقه از اموال مردم، خود مردم تطهیر و تزکیه می‌یابند.


نماینده ولی‌فقیه در استان دیگر سیره تاکید شده پیامبر اسلام در قرآن کریم را رافت و رحمت پیامبر برشمرد و ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) همواره نسبت به امت خود رئوف و بخشنده بود چراکه این خصایص از جمله صفات خداوند باری تعالی نیز می‌باشد و ایشان نیز مظهر صفات الهی بودند.

وی با تاکید به صبر و پایداری پیامبر اکرم(ص) نسبت به امت خود، بیان کرد: خداوند، پیامبر عظیم الشان اسلام را نسبت به داشتن صبر و استقامت در رسالت جهانی توصیه کرده است چراکه بدون داشتن صبر این رسالت جهانی محقق نمی‌شود.

امام جمعه تبریز متذکر شد: البته داشتن صبر و استقامت تنها جزو وظایف پیامبر اکرم(ص) نیست بلکه تمام افرادی که از شرک به ایمان روی آورده‌اند باید صبر پیشه کند.

وی اضافه کرد: در رسالت و وظیفه سنگی پیامبر اکرم(ص) به ایشان سنگ انداخته و تحت محاصره اقتصادی و سیاسی قرار داده و حتی یاران ایشان را تحت شکنجه قرار دادند ولی در تمام این مشکلات پیامبر اکرم (ص) صبر پیشه کرد و توانست دین اسلام را جهانی سازد.

 امام جمعه تبریز با استناد به فرموده امام علی(ع) مبنی بر اینکه اگر امور مردم را در دست دارید باید صبر و استقامت به خرج داد، گفت: زندگی و منش پیامبر باید جزوه اسوه قرار گیرد و مومنان باید به این سیره‌های پیامبر اکرم(ص) اقتدا کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است